18.5.2020
Kategorie: PR

Představujeme nové e-skútry Racceway

Malé mopedy se těší stále větší oblibě zejména díky nízké náročnosti a jednoduchosti užívání. Jejich výhody spočívají především v lehkém designu a optimálních rychlostních charakteristikách.

Moderní elektronické verze malých mopedů jsou navíc šetrné k životnímu prostředí a vyznačují se dojezdem až 55 km při plně nabité baterii. Kategorie malých mopedů je oblíbenou také proto, že se jedná o poměrně rychlý dopravní prostředek nevyžadující registraci či zvláštní požadavky na řidičské oprávnění.

Co jsou e-skútry a čím jsou charakteristické

Elektrický skútr je malý dopravní prostředek nacházející se svými vlastnostmi mezi elektrickým jízdním kolem a běžným skútrem, přičemž kombinuje přednosti obou.

V porovnání s jízdním kolem (elektrickým nebo běžným) má mnohem pohodlněji řešenou ergonomii konstrukce a úložné prostory, které jsou ideální zejména pro osoby se sníženými pohybovými schopnostmi.

Elektrické skútry mají navíc elektricky omezenou maximální rychlost, tudíž jsou v provozu velmi bezpečné a na rozdíl od běžných skútrů jsou vybaveny klasickými pedály, které umožňují v případě potřeby bez problémů došlapat do cíle či zpět. Díky podpoře elektromotoru není pro šlapání potřeba zvláštní síly.

Kde všude využijete elektrické skútry

Malé mopedy jsou určeny primárně k přepravě jedné osoby na krátkou vzdálenost. Jeho využití tak skýtá nepřeberné množství možností, které souvisí zejména se zájmy a koníčky, které provozujete, ale také je dobrým pomocníkem při pracovních povinnostech.

Jako samostatný dopravní prostředek je vhodný téměř pro všechny věkové kategorie od mladých dospělých až po starší osoby, pro kratší vyjížďky nebo rozvoz věcí menšího objemu (podle konkrétního standardního nebo doplňkového vybavení).

Díky bezpečnému a velmi tichému provozu jsou elektrické skútry hojně využívány jako dopravní prostředek ve městech a do přírody. Jejich výhod využijete zejména v letních měsících na krátké vyjížďky k vodě či do lesa nebo když jedete na ryby, díky skladnosti a nízké hmotnosti je možné je snadno převážet v karavanu nebo na vozíku, plánujete-li dovolenou v České republice.

Kromě výletů jsou skútry vhodné také pro pracovní zajížďky, zejména potřebujete-li s sebou převážet větší menší náklad – skvěle jej využijete při rozvozu letáků, s balíkem na poštu, na menší nákup apod.

Zkrátka, potřebujete-li se dopravit po městě či na kratší vzdálenosti mimo obec, ať už za zábavou nebo za povinnostmi, oceníte možnosti pohodlné a bezpečné jízdy a řešení úložných prostor.

Jaké jsou možnosti a výbava elektrických skútrů

Elektrické skútry můžete pořídit v několika variacích. Prodejce RACCEWAY nabízí v tomto směru tři základní funkční modely, a to typ E-BABETA, E-FICHTL a E-MOPED. Rozdíly mezi těmito třemi variantami spočívají především v základní výbavě a parametrech.

Varianta E-BABETA

Standardní vybavení tohoto modelu je tvořeno olověnou baterií s dojezdem 55 km (kterou je však možné alternovat baterií lithiovou s delším dojezdem až 95 km). Celková hmotnost skútru je 66 kg a nosnost 120 kg.

Příslušenství skútru je možné rozšířit o zadní nosič nebo box, čímž se výrazně zvýší kapacita úložných prostor. Díky lehkému designu je tento typ vhodný především pro výletní vyjížďky, zvláště pokud se potýkáte s problémy pohybového ústrojí.

Varianta E-FICHTL či E-MOPED

U většího modelu tvoří úložný box a zadní nosič standardní příslušenství, není však dodáván s baterií. Typ baterie si zákazník vybírá při nákupu, přičemž může volit z několika typů olověných a lithiové baterie.

Od zvoleného typu baterie se pak odvíjí dojezdové charakteristiky 40-120 km). Hmotnost tohoto skútru je vyšší (dosahuje až 88 kg), celková nosnost činí 120 kg.

Díky vyšší hodnotě dojezdu využijete tento typ skútru na delší vyjížďky, pro větší kola a dobré tlumiče si jej oblíbí zejména zahrádkáři nebo rybáři, ale dobře jej mohou využít také myslivci při nahodilých návštěvách revíru, jelikož má optimální jízdní vlastnosti také v náročnějším terénu.

Přestože vybavení běžnou motocyklistickou helmou není při jízdě na elektrickém skútru vyžadováno, je silně doporučováno, stejně jako pojištění.

Autor: Rulyt.cz – výrobce a prodejce značky Racceway

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: