16.10.2019
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Přáli jste si vůz, který odolá zombie apokalypse? Tady je!

Jeep zanedlouho představí svou novou generaci modelu Wrangler. Ještě předtím však bude mít svou premiéru i Tank od společnosti Rezvani.

S tankem do nepohody

Možná si říkáte, co mají tyto dvě informace společného. Dalo by se říci, že pokud by nebylo Wrangleru, nebylo by ani Tanku. Tank totiž stojí na základech tohoto čistě terénního Jeepu již od své první generace a jinak tomu není ani u té nejnovější.

Po designové stránce Tank neprošel výraznějšími změnami. Tou největší je snad návrat ke klasickým dveřím, které překonaly původní, tzv. sebevraždené. Stejná zůstává také neuvěřitelně vysoká cenovka. Zatímco cena klasického Wrangleru startuje na 700 tisících, cena Tanku začíná na 3,6 milionech korun. A pokud byste zatoužili po speciální Millitary Edition s pancéřováním, pak jeho cena povyroste o další tři miliony. Na úplném vrcholu nabídky najdeme model Tank X, za který si společnost neváhá říci 8 milionů korun.

Do města to nebude

Pod kapotou speciality se ukrývá 6,2 litrový motor V8, který je znám pod označením Demon. Ten byl společností Rezvani naladěn na výkon 1000 koňských sil. Díky tomu si tento automobil nárokuje statut nejvýkonnějšího produkčního SUV na světě.

Slůvko produkční však musíme brát s rezervou. Vůz je natolik výjimečný, že příplatkovou výbavu volí skutečně jen ti nejvybranější zákazníci. Pobyt v interiéru si můžete zpříjemnit koženým čalouněním, vyhřívanými a ventilovanými sedadly či stropnicemi a hvězdami ve stylu Rolls-Royce.

Samozřejmostí je i celá řada prvků, díky kterým může vůz vjet i do obtížného terénu. Těmi jsou například tlumiče FOX, přídavné palivové nádrže, dvojice baterií či boční kamery. A co víc, pokud máte opravdu strach o své bezpečí, můžete si připlatit třeba i ochranu před výbojem EMP.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: