Praktické rady Archív

Může úplný laik poznat stočený tachometr?

25.12.2019

Až třetina ojetých automobilů má podle všeho stočený tachometr. Je tedy dost pravděpodobné, že jste se již někdy s vozem upraveným tímto způsobem již setkali. Ovšem během koupě většina lidí nemá o stočení ani ponětí a nevědomky tak platí za

Myslete při jízdě na bezpečnost psa i tu vaší

5.5.2019

Mnoho rodin vnímá čtyřnohého miláčka jako nedílnou součást rodiny, se kterou se musí podílet o všechny zážitky. Ne nadarmo se proto mnoho psů převáží ve vozech. Je však zapotřebí myslet na jejich i svou bezpečnost.

Výlet do Paříže? Starý diesel raději nechte doma!

19.12.2018

Pokud máte v plánu zajet si se svým starým dieselem do jedné z největších evropských metropolí a hlavního města Francie v jednom, pospěšte! Paříž se totiž v příštím roce uzavře všem starým dieselovým automobilům.

Za jak dlouho po požití alkoholu můžete za volant?

2.5.2018

Řízení v opilosti je u nás velice tvrdě trestáno. Zatímco většina států EU má vůči alkoholu za volantem přeci jen nějakou tu toleranci, naše zákony jsou neúprosné a i jedno promile může znamenat velký problém. Za jak dlouho tedy můžeme

Pokuty ze zahraničí? Pozor na ně!

17.1.2018

Řešili jste někdy pokuty ze zahraničí? Čím dál tím více se množí případy motoristů, kteří si mysleli, že utekli před rukou spravedlnosti a přestupek, který spáchali v zahraničí, je nedostihne, ovšem stalo se. Dopisy obvykle chodí v češtině, ovšem mnohdy nesrozumitelné.