10.7.2019
Kategorie: Zajímavosti

Poslední sedmičková Corvette půjde do dražby

Chevrolet Corvette patří mezi vozy, které bychom rozhodně mohli označit za legendární. Dnes se vyrábí již ve své sedmé generaci, která však velmi brzy uvolní místo nové, osmé generaci. I proto se poslední vyrobený kus sedmé generace dostane do dražby, která poslouží na dobrou věc.

Poslední ze sedmé generace

Jedná se tak o velmi zajímavý sběratelský kousek, který bude možné získat během aukce společnosti Barett Jackson v americkém Moheganu ve státe Connecticut. Automobil bude dražen 28. června. Výtěžek z aukce půjde na nadaci podporující zraněné členy složek záchranného systému. „Kde končí jedna éra, začíná další. Prodej této poslední Corvette C7 verze Z06 bude životní příležitost vlastnit kus automobilové historie,“ láká ke koupi vozu Craig Jackson, generální ředitel aukční síně Barrett-Jackson, která v roce 2013 dražila i vůbec první sériový kus Corvette C7.

Dražený exemplář je vyveden v černém laku a jedná se o kupé verze Z06 ve výbavovém stupni 3LZ s černo červeným interiérem. Pod kapotou automobilu pracuje 6,2 litrový vidlicový válec s přeplňovaným kompresorem, který poskytne výkon 478 kW. Motor je spárován se sedmistupňovým manuálem, který je alternativou k osmistupňovému automatu. K jeho výrobě však teprve dojde, a proto máte ještě dostatek času, abyste si naplánovali cestu a tento automobil zakoupili.

Osmá generace bude oficiálně představena až 18. července. Bude mít pod kapotou motor naladěný na 373 kW v kombinaci s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Tremec. Poté by měly přicházet i další, dražší verze, kdy absolutním vrcholem bude verze o výkonu 746 kW s dvojitým přeplňováním.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: