21.2.2018
Kategorie: Motorky, Zajímavosti

Podívejte se, jak vypadá nejvíce prodávaná motorka na světě

Být v něčem nejlepší je vždy skvělý pocit. A je jedno zda se bavíme o sportu, kultuře, umění nebo automobilovém či motoristickém průmyslu. Jednu z příček drží i značka Honda. Ta se svojí porcí 100 milionů spokojených zákazníků po celém světě patří mezi špičku ve svém oboru. Získat takovou porci prodejů se zdá pro Hondu jednoduché. A co stojí za úspěchem? Především motocykl Red Wing Super Cub, který začal svůj život již v roce 1958.

Zrození legendy

V době vydání motorky asi nikdo netušil, jak velký zájem o ni bude i po tolika letech. V roce 2018 bude mít model 60. výročí. A Honda pro tuto příležitost vydala video, které mapuje celou cestu z továrny až do showroomu a do rukou spokojeného zákazníka. Ve videu tak uvidíte hned několik milníků, které poukazují na to, proč se modelu Super Cub tak daří.

Na motorku narazíte po celém světě

Zpravidla má značka jen několik výrobních hal, kde se montují a seřizují vozy. Honda se však rozhodla pro svůj moped otevřít hned několik poboček po celém světě. Red Wing Super Cub se vyrábí ve více jak 16 závodech, které jsou rozmístěny v 15 zemích po celém světě. A to je úctyhodné číslo. Na motorku pak natrefíte ve více jak 160 zemích světa. Neuvěřitelná čísla, která vypovídají o tom, jak je Super Cub oblíbený stroj.

Moderní stroj s historií

Super Cub je vyvíjen z generace na generaci a mění svoji tvář. Přesto koncept zůstává stejný od své doby zrození. Originální styl poznáte i u současných modelů. Ikonický design je natolik jedinečný, že se povedlo jako první získat registraci trojrozměrné ochranné známky v Japonsku.

Pro rok 2017 získal Honda Super Cub zbrusu novou aktualizaci, která jej vrací ke kulatému designu. Jako novinkou jsou LED světla a opět se můžete těšit na moderní prvky, které jsou si však vědomi své minulosti.

Modelová řada pro rok 2017 se skládá z modelů Super Cub 50, Super Cub 110, Super Cub 50 Všechny modely získají nové barevné varianty, moderní vstřikování paliva, jednoválcový motor 49cc, která má výkon 3.7 koní a motor o výkonu 8 koní s objemem 110 ccm.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:,