27.5.2020
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Nový Zetkový Nissan se blíží

Plány Nissanu se hodně změnily, ovšem nové generaci řady Z se podařilo udržet. Nástupce Nissanu 370Z se proto už rýsuje.

Plány se nemění!

Nissan v současné době řeší neshody s aliančním partnerem Renaultem i finanční problémy v důsledku pandemie. I proto se začalo spekulovat o tom, jak moc tyto nepříjemnosti změní budoucí plány automobilky. Nabízelo se tedy, že Nissan by musel dát stopku nové generaci svého sporťáku řady Z, jenže to se prý naštěstí nestane a na nástupci 370Z se čile pracuje.

Práce by nyní měly být v takové fázi, že by se nový sportovní Nissan měl představit během následujících 12 měsíců. Nechme se tak překvapit, zda se stihne dřívější plán představit auto naplnit ještě během tohoto roku. Pandemie koronaviru jej totiž může o několik měsíců odložit.

Automobil by měl nést pojmenování 400Z a to s odkazem na výkon motoru v koních. Takové parametry by měl poskytovat šestiválec, který bude dvakrát přeplňovaný. O jako jednotku přesně půjde však zatím není jasné. Očekává se využití třílitrového twin-turba z Infinity Q60, který pochází ze stejné rodiny jako motor z Nissanu GT-R. Dnešní Nissan 370Z se spoléhá na 3,7 litrový vidlicový šestiválec, který je plněný atmosféricky.

Očekává se zachování manuální převodovky po oslovení tradiční klientely, byť stále není vyloučeno, že se vůz dočká výhradně automatu. Takřka jistotou je ostřejší provedení z dílny divize Nismo.

Design vozu se točí okolo předchůdců, což dokazuje již jen retrologo, které bude vůz zdobit. Američtí dealeři hovoří o inspiraci přídě vozu u 240Z a záď by měla zase vycházet z 300ZX. Interiér by měl obsahovat poslední výstřelky módy a techniky. Dočkat bychom se měli kvalitnějšího zpracování, luxusnějších materiálů či dotykového displeje multimediálního systému. Není proto divu, že je novinka mezi milovníky řady Z velice napjatě očekáván.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: