14.3.2018
Kategorie: Automobily

Nový Touareg na skice

Volkswagen spolu s Touaregem oslavuje milion prodaných kusů obou generací tohoto modelu. Třetí je již za dveřmi a tak nás Volkswagen začíná pomalu namlsávat.

Pro Volkswagen představuje Touareg vlajkovou loď společnosti, která bude ve své nejnovější generaci lákat především na výrazný design, inovativní technologie a také dynamické jízdní vlastnosti. Automobilka nám odhalila první skicu tohoto vozu a známe také datum premiéry, která se odehraje 23. března v Pekingu.

Co Volkswagen plánuje?

Spolu s novinkou přijde mnoho nového. Chybět by neměl například Innovision Cocpit, tedy obrovský displej, který bychom v segmentu hledali jen těžko. Dále se budeme moci ve voze připojit na internet a pohodlnost jízdy by mělo zaručovat vzduchové odpružení, systém stabilizace náklonu karoserie či řízení zadních kol. Volkswagen prozradil, že nasazena bude tak 48 voltová elektrická síť.

Významná novinka

Po Volkswagen je automobil velice důležitý a to především díky rychle expandujícímu segmentu SUV C. Společnost počítá s dobrými prodejními výsledky nejen v Evropě, ale také v Číně. Zde předpokládá do roku 2023 zdvojnásobení zájmu o automobily spadající do tohoto segmentu.

Touareg je vyráběn v Bratislavě a to do roku 2002. Na vývoji první generace se pracovalo dlouhých osm let a po uvedení na trh jej velice brzy vystřídala druhá generace. Ta nyní bude nahrazena tou třetí, která se zároveň stane pomyslnou oslavou jednoho milionu prodaných kusů tohoto modelu v obou svých generacích.  Více detailnější informace však drží Volkswagen stále pod pokličkou, a proto nám prozatím musí stačit zveřejněná skica vozu.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: