27.12.2017
Kategorie: Motorky

Nový rival pro cestovní BMW to je Moto Guzzi V85

Motocyklový výrobce Moto Guzzi má v plánu návrat mezi výrobce cestovních endur. Důkazem je i nový koncept jménem V85, který by se měl proměnit v sériový model.

Tento model se stal hlavní hvězdou a zároveň i největším překvapením celé výstavy pořádané v Miláně od 7. do 12. listopadu. Novinka totiž není pouhým designérským cvičením či nostalgickou vzpomínkou, ale jedná se o skutečný náhled na blízkou budoucnost. Výrobce se tak vrací zpět do dob, kdy Guzzi standardně nabízela stroje vhodné k výletům mimo asfalt.

moto guzzi

Proč je tento model Moto Guzzi tak výjimečný

moto guzziMoto Guzzi V85 se podle oficiálních informací stane technickým základem pro novou řadu motocyklů, které se nám představí v roce 2021, a se kterými italská značka oslaví již stoletou tradici své výroby. První z nich by se mělo stát právě enduro V85, jehož výroba by se měla rozběhnout na plné otáčky již v roce 2019.

V85 je koncipován jako motocykl pro každodenní krátké jízdy, ale i pro dobrodružné cesty. Základem stroje je nově navržený trubkový rám, ve kterém je uložen nový vzduchem chlazený vidlicový dvouválec o výkonu 59 kW.

Právě tento rám s novým motorem prezentovaným na nejnovějším konceptu se stanou základem pro již zmiňovanou novou řadu motocyklů. Samotné enduro bude spojovat novou moderní techniku s designem, prostřednictvím kterého se lehce ohlíží do minulosti. Především tvar palivové nádrže a barevné provedení odkazuje na motocykly Moto Guzzi, které se staly v osmdesátých letech účastníky rallye Paříž-Dakar.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:,