18.10.2017
Kategorie: Financování

Nový automobil? A co takhle z Německa

Nutnost nákupu nového automobilu jednoho dne potká každého z nás a nám tak připadá na hlavu nová starost. Připadne vám totiž povinnost nejen vybrat nový automobil, ale především se rozhodnout, kde jej koupit.

Na výběr máte samozřejmě hned z několika možností. Můžete si koupit automobil zcela nový, nebo si můžete koupit automobil ojetý. Ojetý vůz můžete kupovat v tuzemsku prostřednictvím inzerátů, můžete se podívat na nabídky v bazarech, popřípadě můžete odkoupit automobil od svého známého. Právě poslední varianta je vůbec tou nejlepší, protože máte jasno v historii automobilu, víte jak se o něj dotyčný staral a kolik je reálný nájezd vozu.

Ne každý má však takové štěstí a dostatek kontaktů, aby se k takovémuto vozu dostal. Mnoho z nás tak musí nakupovat automobily od neznámých lidí a spoléhat na to, že budou mít při výběru šťastnou ruku. Je tu však možnost, jak si své štěstí navýšit a to najít ověřený zdroj, kterým jsou vozy z Německa.

Proč vozy z Německa?

Jak jistě víte, automobily provozované v Německu mají daleko lepší technický stav oproti vozům provozovaným v Česku. Důvodem je lepší technický stav místních komunikací, lepší pohonné hmoty a také zcela rozdílný přístup k servisování vozu ze strany majitelů. Automobily tak mnohem méně trpí na technické poruchy a i stáčení kilometrů je zde mnohem méně častou praktikou. I zde však záleží, jaký automobil budete volit a v jakém stavu daný vůz bude.

Najít automobil v Německu není nic složitého. Asi nejznámějším portálem je Mobile.de, kde najdete obrovské množství nabízených automobilů. Pokud budete mít štěstí, najdete zde přesně vámi požadovaný typ a model, s danou technickou výbavou. Pak už jen stačí najít, kde je vůz k mání, a jet se na něj podívat. Doporučujeme podívat se na nabídky především soukromých prodejců, protože právě ty bývají více férovější než dealeři.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: