15.3.2018
Kategorie: Automobily, Pneumatiky

Novinky mezi pneumatikami na léto 2018

Osvědčení výrobci prémiových pneumatik servírují na trh nové letní a celoroční modely hlavně pro náročnější řidiče osobních automobilů. Podívejte se na výběr 3 novinek pro letní sezonu 2018, které budou jistě patřit k tomu nejlepšímu, co může trh nabídnout.

Michelin Primacy 4

Michelin Primacy 4Francouzský výrobce prémiových pneumatik si na letní sezonu 2018 připravil opravdovou horkou novinku pro řidiče osobních vozů i SUV. Pneumatiky Michelin Primacy 4 navazují na své úspěšné předchůdce (Primacy 3, Energy Saver+) a posouvají jejich schopnosti ještě dál.

Dezén při testech dosahuje ve srovnání s konkurencí skvělých výsledků. Brzdná dráha na mokré silnici je v průměru o 0,9 metru kratší než u konkurence, což umožňuje jednak schopnost odvádět vodu z povrchu pneumatiky při hloubce běhounu 2 mm, tak i nejnovější generace pryžové směsi. Nadstandardní vlastnosti si tak pneumatika uchovává po celou svoji životnost, která konkurenční modely překonává až o 18 000 km.

Continental AllSeasonContact

Continental AllSeasonContactNěmecký Continental se v roce 2017 rozhodl zbořit všechny mýty o sezonních pneumatikách. Výsledkem jsou celoroční pneu Continental AllSeasonContact, které obstojí na sněhu i rozpáleném asfaltu.

Valivý odpor tohoto dezénu pro čtyři roční období sám výrobce považuje za nejlepší ve své třídě – toho je dosaženo energeticky optimalizovanou konstrukcí, která přispívá k nízké spotřebě paliva. Současně s AllSeasonContact obutými na vašem voze nijak neutrpí bezpečnost jízdy. Tuhý vzorek a otevřená ramena dezénu se starají o vysoký výkon při aquaplaningu, lepší řízení a spolehlivé brzdění na suché i mokré vozovce.

Pirelli Cinturato All Season Plus

Pirelli Cinturato All Season PlusTaké pneumatiky Pirelli Cinturato All Season Plus patří k modelům, které mezi letní a zimní sezonou nebudete muset přezout. Dezén vychází z původních pneu All Season, jejichž výkon při jakýchkoliv venkovních teplotách italský výrobce šroubuje na samé maximum.

Celoroční Pirelli Cinturato All Season Plus jsou určeny primárně do městského provozu, kde nejlépe vyniknou jejich poctivě laděné vlastnosti. Zlepšený handling a mimořádné brzdné vlastnosti umožňují inovativně tvarované 3D lamely, maximální bezpečí i v případě proražení pak technologie Seal Inside. Ta zaručí, že až v 85 % případů dojedete do cíle bez ztráty tlaku v duši.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: