8.5.2019
Kategorie: Zajímavosti

Nové značení na našich dálnicích

Možné jste si jich také všimli. Na některých dálnicích se objevily doposud neznámé dálniční značky, které upozorňují na jízdu v protisměru. Celkem jich je sedm a potkáte je na dálnicích D1, D2 a D6.

Nové značení u dálnic

Tyto cedule byly na své úseky nainstalovány z jednoho prostého důvodu. Mají za úkol varovat řidiče, kteří najeli špatně na dálnici a ocitli se tak v protisměru, čímž ohrožují nejen sebe, ale i ostatní řidiče. Nové značky byly nainstalovány na popud ministerstva dopravy a byly umístěny na ta nejrizikovější místa, která byla předem vytipována.

Na D1 je můžeme nalézt na sjezdu u 41. kilometru od Prahy a na 357. kilometru od Brna. Na D2 se nachází na nultém kilometru z centra Brna a na D6 u exitu na 146. kilometru od Karlových Varů.

Cedule budou přibývat

Počty těchto cedulí by se měly do budoucna zvyšovat a budou tak přibývat i na dalších místech. Nemělo by se však jednat o plošnou instalaci. V některých úsecích ministerstvo přemýšlí o dodatečných stavebních úpravách a také o vodorovném značení.

Na výrobu značení nebylo vypsáno nové výběrové řízení, ale bylo využito dosavadních rámcových smluv. Jedna tabule pak nás daňové poplatníky vyšla zhruba na 1 500 korun. Podobná značení již fungovala například na dálnicích ve Slovinsku či Rakousku.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: