Nové hybridní Mercedesy půjde nabíjet bezkontaktně

Německá automobilka Mercedes-Benz usilovně pracuje na vývoji nových akumulátorů do modelu S500e s hybridním motorem. Další velkou novinkou bude inovativní systém nabíjení, který majitelům luxusního vozu nabídne bezkontaktní transfer energie.

Inovované modely třídy S budou mít ve výbavě na přání indukční nabíjení akumulátoru vozu, které řidič nebude muset připojovat k nabíječce manuálně. Vozidlo řidiče navede na parkovací místo, ze kterého je možné bezkontaktní nabíjení přes speciální desku integrovanou v podlaze vozidla.

Mercedes plánuje zavedení bezkontaktního systému zavedení již několik let. Od roku 2015 jej intenzivně testuje a nyní se ho chystá zařadit do sériové výroby. Prvním modelem bude inovovaný Mercedes-Benz třídy S.

mercedes_01

Ale jak dlouho bude bezkontaktní nabíjení poměrně velkého vozidla trvat? Nabíječka se chlubí slušnými parametry. Příkon 3,6 kW a účinnost 90 % garantuje rychlé nabíjení. V s500e se mimo jiné objeví nová akumulátorová sada s větší kapacitou při zachování stejné váhy. Původních 8,7 kWh se zvětší na 13,3 kWh. Vlajková loď Mercedesu tak získá solidní dojezd na čistě elektrickou energii – 50 km. V momentě, kdy elektřina dojde, převezme otěže vidlicový třílitrový šestiválec bi-turbo.

Neméně zajímavá je i další informace související s elektrickou výbavou nových Mercedesů. Automobilka průběžně zvedá kapacitu akumulátorových sad – údajně o celých 14 % za rok. Na frankfurtském autosalonu se objeví elektromobil s čistým dojezdem 500 km.

Co je to hybridní pohon?

Hybridní pohon označuje kombinaci několika různých zdrojů energie. Nejčastěji se jedná o spalovací motor, elektromotor a akumulátor. K nejznámějším hybridním automobilům patří Toyota Prius s kombinovanou spotřebou 3,9 l. Pro srovnání – normovaná spotřeba Mercedesu S 500 PLUG-IN-HYBRID je 2,8 l. V reálném provozu je samozřejmě vyšší.

Zdroj fotografií: Mercedes-Benz.com.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: