27.6.2018
Kategorie: Motorky

Nová Honda Monkey

Originální a ikonická. Tak by se dala nazvat Honda Monkey. Výrobce si pro nás nyní připravil novou verzi, která pod tradičním kabátem bude ukrývat zcela novou techniku.

Oblíbená opička

Monkey je oblíbená především pro svůj nezaměnitelný vzhled. Především v sedmdesátých letech se jednalo o naprosto stylovou záležitost, kterou musel mít každý. Původně byl tento stroj zamýšlen jako dětská hračka pro zábavný park v Tokiu. Ovšem dočkal se takové obliby, že vznikla i silniční verze, která se začala vyvážet do Ameriky a Evropy.

Obliba motorky byla dána především jejím roztomilým designem, nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům, které nabízely obrovské množství zábavy především v ulicích měst. Motorka se postupně vyvíjela, zvětšila se kola a přední vidlice se stala demontovatelná, díky čemuž se motorka vešla i do kufru malého vozu.

Zlomem v historii stroje byl model z roku 1978, který získal nový vzhled a stal se extrémně oblíbeným mezi obyvateli obytných vozidel, kteří hledali co nejpraktičtější dopravní prostředek, poté co někde se svým obytňákem zaparkují.

Klasika s novou technologií

Honda se nyní rozhodla, že tuto malou legendu oživí a tak vydala Monkey znovu, ve svých klasických liniích a i s retro logem společnosti. Za retro tvary se však ukrývá moderní technika a výbava. Najdeme zde například kruhový přístrojový panel s digitálním LCD displejem, který nabízí ukazatel rychlosti, tachometr se dvěma počítadly ujetých kilometrů a také ukazatel stavu paliva.

Světla jsou vybavena LED diodami, klíč nese vnitřní výbrus taktéž s logem Old Wing. Motorka navíc po stisknutí tlačítka rozbliká svá přední i zadní světla, což usnadní nalezení stroje na zaplněném parkovišti.

Motor stroje nabízí výkon 6,9 kW a spotřebu paliva 1,5 litrů na sto kilometrů. Honda začne nejdříve nabízet právě 125 a to ve třech barevných provedení, bílou Ross v kombinaci se žlutou Banana, červenou Nebula či perleťově černou Pearl Shining. Pokud tedy máte rádi malé a roztomilé věci, tohle je hračka přímo pro vás!

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: