2.1.2019
Kategorie: Automobily

Nová generace TT na to jde zcela jinak

Současná generace Modelu TT od Audi nepředstavuje takový úspěch jako předchozí generace a tak se automobilka zcela rozhodla změnit její koncepci.

Odlišné TT

Audi TT se prodává již 20 let a za tu dobu dočkalo velkých úspěchů. Požadavky trhu se mění a zákazníky již nelákají rychlá kupé, ale více jim imponují velká SUV. TT na to samozřejmě doplácí a v posledních letech se mu značně propadly prodeje. A právě to je důvod, proč se Audi rozhodlo kompletně změnit koncepci tohoto vozu.

Audi se vrátila zpět do minulosti, do roku 2014, kdy představila nápad na novou verzi Modelu TT nazvanou Sportback. Jednalo se o čtyřdveřové kupé, které by nyní Audi ráda oživila. Na trh by se měla novinka dostat v příštích dvou letech.

 „Pokud postavíte klesající poptávku proti rostoucím nákladům, je zřejmé, že Audi nemůže ve střednědobém horizontu udržet svůj současný kurz. Místo toho se intenzivně řeší zastoupení kupé a kabrioletu v kompaktním segmentu,“ vysvětluje plán na změnu koncepce TT nejmenovaný člen vedení značky z Ingolstadtu.

Potřeba změny

Proč původně první Sportback nevznikl je důsledkem aféry Dieselgate, kdy Volkswagen musel mnoho ze svých projektů zcela zastavit. Audi však doufá, že se původní koncepce bude líbit i nyní a dokáže tak zachránit TT před úplným koncem. S původním kupé se tak budeme muset již definitivně rozloučit. Prodeje nezastavitelně klesají a v minulém roce bylo prodáno jen 16 tisíc kusu této klasiky.

Novinka by měla obdržet nové motorové jednotky představované mildhybridy a nespecifikovaný plug-in hybrid. K dispozici by měly být také elektrické turbodiesely.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: