12.12.2018
Kategorie: Motorky

Norton představil dva nádherné scramblery

Britská automobilka Norton odhaluje svou novinku, kterou jsou modely Atlas Nomad a Atlas Ranger.

Historie Nortonu

Historie Nortonu se začala psát již v roce 1898 a první motocykly zde začaly vnikat o čtyři roky později. V následujících letech se pak vypracoval na jednu z nejúspěšnějších motocyklových značek, která slaví velké sportovní i obchodní úspěchy.

Stejně jako další výrobci, ani Nortonu se nepodařilo ustát bleskurychlý nástup japonských výrobců v šedesátých a sedmdesátých letech. Ve druhé polovině sedmdesátých let tak zcela rezignoval na výrobu nových strojů a soustředil se pouze na podporu svých stávajících zákazníků.

Nomad a Ranger

Norton však byl oživen a důkazem toho jsou i dva nové scramblery Norton Atlas ve verzích Nomad a Ranger. Ty sdílejí stejnou techniku, ovšem liší se od sebe svým stylem i zaměřením. Základem obou nových motocyklů je trubkový rám, v němž je zavěšen motor, který je výsledkem vývoje samotné značky Norton.

Model Atlas Nomad je zaměřen více na silnice, což prozrazuje jeho nízký přední blatník, kola a kola s drátěným výpletem. Naopak model Atlas Ranger má díky zvednutému přednímu blatníku výraznější styl terénního stroje. Hmotnost obou strojů je 178 kilogramů, ovšem nastavení podvozku je odlišné, stejně jako obutí a rozměry kol.

Cena?

Zájemci o novinky však už nejspíše tuší, že cenovka těchto strojů není zrovna lidová. Model Atlas Nomad by měl být k dispozici za částku okolo 300 tisíc korun. V případě Atlas Rangeru se pak cenovka zvedne ještě o dalších 60 tisíc korun výše. A to už je na motorku skutečně vysoká pořizovací cena. Nicméně za tak stylovou záležitost to rozhodně stojí!

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: