9.8.2017
Kategorie: Praktické rady

Neutrácejte tisíce za drahou autokosmetiku. Vyzkoušejte si udělat svou vlastní!

Mnoho majitelů vozů si svého plechového miláčka cení jako ničeho jiného. Neustále se o něj starají, „činčají“ si ho a snaží se, aby vždy vypadal naprosto perfektně. K tomu používají také velké množství autokosmetiky od nejrůznějších šampónů, vosků, čistidel interiéru, disků, až po leštěnky. Pokud nepatříte mezi milovníky horečného starání se o váš automobil, ale na druhou stranu chcete, aby byl něčím ochráněn, máme pro vás pár skvělých tipů jak to udělat, aniž bychom utráceli peníze.

Voskujte

Prvním kouzelným receptem je univerzální odpuzovač vody a nečistot. Prodejci kosmetiky prodávají řadu přípravků, které slibují ochranu vašeho laku, odpuzování nečistot a také vody z vašeho čelního skla. Většina těchto přípravků pracuje na bázi klasického parafínu, tedy vosku, který známe ze svíček. Věřte tomu nebo ne, ale takový přípravek na bázi parafínu si můžete naprosto bez problému vytvořit i doma. Jak jistě víte, parafín je uhlovodík vznikající při výrobě ropy.

Jak si voskování na auto vyrobit doma?

K tomu, aby se parafín rozpustil, je vhodné použít některé z uhlovodíkových rozpouštědel, jako je benzín či ředidlo. Nastrouhejte tedy kus svíčky do ředidla smíchaného s vodou, pořádně míchejte, dokud se parafín v roztoku zcela nerozpustí. Poté do směsi namočte hadřík a v tenké vrstvě naneste na čelní sklo, alu disky, popřípadě na kompletně celý vůz. Rozpouštědlo vytěká a na voze zůstane jemný film, který jej bude chránit od nečistot. Na předním okně je nepozorovatelný, takže nemusíte mít strach, že byste přes něj z vozu neviděli. Toto řešení má samozřejmě menší životnost než profi přípravky, ale ušetří vám až několik tisíc korun.

Interiérový lapač prachu

Pokud bojujete s prachem uvnitř vašeho vozu, pak pro vás máme skvělý nápad jak jej dostat i ze špatně přístupných míst. Udělejte si speciální čistící hmotu. Stačí jen smíchat tuhé lepidlo, vodu, pěnu na holení a detergent. Podrobný návod najdete v tomto videu:

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: