29.10.2017
Kategorie: PR

Nenechte se napálit v autobazaru. Dodržujte tyto zásady…

Čeká vás nákup ojetiny? Pokud se chystáte do autobazaru, vezměte si k srdci následující doporučení. Nedají vám sice stoprocentní jistotu, ale významně sníží riziko, že vás bazarista napálí.

Zahrňte prodejce otázkami

Solidní autobazary nemají problém s odpověďmi. A protože vy jste zákazník, máte právo se na cokoliv zeptat. Nešetřete proto otázkami a ptejte se na to, zda byl vůz bouraný, jestli si ho můžete nechat prověřit v servise, ale také na měření hloubky laku apod. Na základě reakcí lze vypozorovat, zda se vám prodejce nesnaží prodat „Potěmkinovu vesnici“.

Kilometry nejsou rozhodující

Stáčení kilometrů není v České republice trestné, a proto většina bazarů vesele stáčí o sto šest. A to nejen staré automobily s velkým nájezdem – často jde o zánovní vozy, které mají za sebou jen několik desítek tisíc kilometrů. Proto byste se měli řídit spíše jinými kritérii. Ostatně některé vozy jsou v mnohem lepším stavu než ty s výrazně nižším nájezdem.

Vozidlo si pořádně proklepněte

Ideální je, když vám prodejce umožní kontrolu v nejbližším servisu. Pokud se vám z nějakého důvodu nebude chtít a nebudete mít s sebou ani známého mechanika, prohlédněte si auto alespoň sami. Zaměřte se na sváry v motorovém prostoru (jsou pravidelné?), mezery mezi díly, hloubku laku, ale také na dno kufru a další místa, která by mohla věštit problém.

Někteří prodejci se snaží zahladit stopy a prodávají bouraná auta jako nebouraná. Neopomeňte proto ani zdánlivé detaily. Například – není divné, že volant vypadá jako po absolvování několika set tisíc kilometrů a na displeji svítí pěticiferné číslo?

S autem se projeďte

Testovací jízda je základ. Každý solidní autobazar Praha vám vozidlo ochotně půjčí, a to i na delší dobu. Můžete nabídnout, že uhradíte palivo – pravděpodobně nakonec stejně nebudete muset. A když už budete za volantem, dostaňte z automobilu maximum a prověřte ho i za vyšších rychlostí. Právě tehdy se může projevit závada, kterou byste jinak nezaregistrovali.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: