24.4.2019
Kategorie: Financování

Nejpůvabnější český automobil! Máte legendární Felicii doma i vy?

Škoda Felicia slaví šedesát let od svého vzniku. Kdo jí má doma, může mít radost. Vlastní totiž nejen nejkrásnější vůz, jaký byl kdy v našich končinách vyroben, ale zároveň i zajímavý investiční předmět, jehož cena bude jen a jen stoupat.

Štěstí v garáži

Dnes velice vyhledávaný kabriolet byl vyráběn pět let. Ve své době dostal velmi moderní techniku a také hezké jméno Felicia, tedy odvozeninu latinského označení pro štěstí. A štěstí měl i ten, kdo tento unikát v tehdejším Československu získal.

Na místní trh totiž putovalo jen velmi omezené množství těchto vozů. Více jak dvě třetiny produkce putovaly do západní Evropy, ale i mimo Evropu. V kvasinských závodech vzniklo během pěti a půl roku, co byl tento unikátní model vyráběn, 14 863 exemplářů, a rozhodně nejsme daleko od věci, pokud řekneme, že se jednalo o nejhezčí vůz, jaký kdy Škodovka vyprodukovala. Poslední model vyjel z linky v roce 1964.

Automobil, který milují všichni

Automobil se objevil hned v několika polských filmech a také v Dámě na kolejích s Jiřinou Bohdalovou, kde bylo použito hned dvacet exemplářů tohoto vozu. Po revoluci se stala Felicia velice vyhledávaným veteránem, i když v té době nebylo těžké najít Felicie, které stále sloužily jako normální automobil používaný v provozu.

Kdo v té době Felicii zakoupil, neprohloupil. Dnešní kusy začínají na cenovce 300 tisíc před renovací a zrenovované kusy pak klidně i trojnásobek. Mnoho prodejců těchto vozů však nenajdete, protože kdo Felicii má, hýčká si jí jako vlastní dítě.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: