22.7.2020
Kategorie: Motorky

Nejdražší evropské motorky na prodej

Asi každý ví, že ty nejvzácnější automobily mohou přijít na pořádné peníze. To stejné ale platí i u motorek. Pojďme se proto podívat na ty nejdražší motorky v Evropě, které jsou na prodej. Nejlevnější z nich stojí 4 miliony korun.

Přehlídka kuriozit

Desmosedici RR od Ducati je motorka, kterou můžete na trhu najít i levněji, ale konkrétně tento kousek je téměř nejetý. Jedná se o motorku, která je jednou z 1500 vyrobených exemplářů. Každý z nich se již v době prodeje prodával za 1,25 milionu korun.

Münch Mamut 2000 je další nezvykle znějící jméno. Jedná se o snahu oživit kdysi slavné jméno, která především v 60. letech se svým modelem Mammut 4 1200 TTS byla snem nejednoho zájemce.

V 90. letech přišel nápad značku oživit a výsledkem byl motocykl o výkonu 191 kW. Těch mělo být vyrobeno 250, ale jak už to tak bývá, nakonec zůstalo jen u 15 kousků. Prodejní cena totiž nedokázala pokrýt náklady na výrobu. Jeden takový motocykl je proto nyní nabízen za 4,6 milionu korun.

Harley-Davidsonn Kodlin F32 je custom bike, za kterým stojí společnosti Kodlin. Ta jí vytvořila v roce 2016, přičemž technika byla vypůjčena přímo od Harleye. Nechybí tu tedy vidlicový dvouválec o výkonu 62 kW. Cena motocyklu se vyšplhala na 5,4 milionu korun.

Honda RC213V-S je motorka určená na běžné silnice, která si ale v ničem nezadá se speciály MotoGP. Technicky vychází ze strojů, které jezdil Marc Marquez či Dani Pedrosa. Standardní verze ovšem dává jen 117 kW v případě sadě Sports Kit se pak výkon zvedl na 158 kW. Cena aktuálně nabízeného modelu je 6,48 milionu korun.

A vítězem za částku 10,8 milionu korun je Gilera 500cc 4 Cilindri. Čtyřválcová mašina dominovala první dekádě seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů. Titul získala hned v 6 sezónách a podle dostupných informací mělo vzniknout jen 15 kusů.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: