23.8.2017
Kategorie: Automobily

Co nám nabídne nová Audi A8

Nová vlajková loď společnosti Audi byla odhalena. Novinka bude představovat maximální luxus ve spojení s nejnovějšími technologiemi, které se později představí i v dalších modelech.

Německá společnost představila novinku během summitu automobilky v Barceloně. Oficiální představení novinky pro veřejnost by mělo proběhnout až na podzim a to na autosalonu ve Frankfurtu, ovšem my v České republice si jí budeme moci prohlédnout s předstihem a to na unikátní akci Auta na Náplavce.

Skutečná klasa

Audi v novince vidí budoucnost svého luxusního segmentu. Po velkém množství upoutávek a špionážních fotografiích se konečně představil nemaskovaný model. Co se designu týče tak ten prošel spíše evolucí, než aby došlo k velkým změnám. A8 bude nabízena ve 12 různých barvách a přibudou dokonce 3 zcela nové a unikátní odstíny.

Kde se ovšem odehrály velké změny je technika celého vozu. Novinkou jsou například lasery na předních světlometech HD Matrix LED, které se při rychlosti nad 69 kilometrů začnou efektivně násobit. Zadní svítilny jsou vybaveny technikou OLED. Novinky nalezneme i v interiéru. Virtuálnímu kokpitu dominuje digitální přístrojový panel zobrazující veškeré potřebné informace ve full HD. Velikost obrazovky je 10,5 palce a najdeme u něj jen minimum fyzických tlačítek. Mnohem více tak budeme využívat pokynů dotykových a hlasových.

Celkově se ve voze nachází 41 různých systémů pro podporu řízení, které mohou být nakonfigurovány až na šest uživatelských profilů. Každý profil pak bude mít k dispozici 400 funkcí, jako například chytrý navigační systém propojený se smartphonem, ladění parkovacích kamer senzorů či osobní audiosystém. Ten nabídne i 3D poslech v zadní části vozu. A nechybí ani funkce pro masáž nohou.

Na český trh novinka dorazí ve verzi s přeplňovaným šestiválcem o výkonu 210 kW. Později budou následovat čtyřlitrové osmiválce laděné na 329 kW v naftě a 338 v benzínu.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:,