16.1.2019
Kategorie: Automobily

Na co se můžeme těšit v letošním roce?

Tento rok bude velmi pestrým a to i ve světě automobilových výrobců. Dočkáme se totiž celé řady nových přírůstků do celé řady segmentů a také nových pohonných jednotek.

Začněme u nás

Velkou show plánuje na tento rok Škodovka, která plně představí již ukázanou Scalu. Krom ní by se měla objevit také omlazená verze Superbu a také první elektromobil automobilky e-Citigo. Hlavní novinkou však bude model Kosmiq, tedy malé městské SUV a také čtvrtá generace legendární Octavie.

Audi představí novinku v podobě modelu A3 a ostrých RS6 a RS7. Krom nich bychom se měli dočkat také sportovní S8 spolu s elektrickým e-tron Sportback. Ve Volfsburgu si pro nás zase chystají osmou generaci Golfu a také Aerton Shooting Brake. Krom toho se představí i sportovní verze modelu T-Roc s písmenem R a novinka Neo, která odstartuje éru vozů na elektrický pohon u Volkswagenu.

Co dál?

U BMW chystají novou jedničkovou řadu a také novou trojkovou řadu Touring. Krom toho se můžeme těšit i na řadu 8 a Grand Coupé spolu s novými M8, X6 a X3 v M verzi. Reagovat chce i konkurence Mercedes-Benz, která představí nové CLA, GLB, GLE-Coupé či GLS. Dočkat bychom se měli také pestré verze AMG a finální verze připravovaného hypersportu Project One.

Opel odhalí novou Corsu a Grandland X v plug-in hybridní verzi. Peugeot zase představí omlazené modely 2008 a 208. Renault představí nový Captur a Clio. Honda plánuje zcela nový elektromobil s retrodesignem a kulatými světlomety, které budou vycházet z konceptu Urban EV. Novinka by navíc měla být nabízena i v Evropě.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: