5.5.2019
Kategorie: Praktické rady

Myslete při jízdě na bezpečnost psa i tu vaší

Mnoho rodin vnímá čtyřnohého miláčka jako nedílnou součást rodiny, se kterou se musí podílet o všechny zážitky. Ne nadarmo se proto mnoho psů převáží ve vozech. Je však zapotřebí myslet na jejich i svou bezpečnost.

Čtyřnohý miláček a bezpečnost

Připoutat se ve voze je naprostou samozřejmostí a mělo by to platit i pro psy. Studie vytvořená pro automobilku Ford ukazuje, že za samozřejmost to však nepovažuje 32 % řidičů, kteří převáží svého miláčka na volno. Průzkumu se účastnilo celkem 5000 majitelů psů, kteří s ním jezdí ve voze. Ti pocházeli z Francie, Itálie, Španělska, Německa a Velké Británie.

Mnoho těchto zemí má uzákoněno, že pes musí být během převozu zabezpečen. Tím je totiž chráněno nejen zdraví psa, ale především pak i jeho majitelů ve voze. Při nárazu se totiž může váha psa násobit až 40 krát a to již při nárazu v rychlosti 40 km/h. Navíc kvůli nezajištěnému psovi odmítá mnoho pojišťoven hradit plnění v případě nehody.

Statistiky jsou důležité i pro nás, protože jsme hned za Rumuny druhým Evropským národem co do obliby psích miláčků.

Ford si tuto statistiku nechal zhotovit na základě svých úprav nového Focusu, tedy jeho zavazadlového prostoru, který je nyní uzpůsoben k převozu jakkoliv velkého psa. Vejde se do něj totiž převozní klec i těch největších rozměrů, co je na trhu k dostání.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: