21.11.2018
Kategorie: Motorky, Videa

MOTOROiD značky Yamaha

Yamaha Motor Company obdržela mezinárodně uznávané ocenění Red Dot Award za svůj nový koncept motocyklu MOTOROiD.

Respektované ocenění

Yamaha s hrdostí oznámila, že její koncept získal designérské ocenění „Best of the Best“ a byl nominován na cenu „Red Dot: Luminary“ v rámci prestižní soutěže Red Dot Design Award pro ročník 2018.

Mezinárodní porotu tvořilo 39 nezávislých expertů, kteří se zaměřují na průmyslový design a kteří pocházejí z celého světa. Celkem se o toto uznávané ocenění ucházelo 3 600 výrobků z 59 zemí světa.

Budoucnost v přítomnosti

Celý motocykl vypadá skutečně velmi nadčasově, ovšem porotu nezaujal jen svým nevšedním designem, ale také schopnostmi, kterými disponuje. MOTOROiD je vybaven rozpoznáváním gest a obličeje. Díky tomu pozná svého jezdce a tak jej k sobě může přivolat gestem ruky.

Je tedy logické, že je motorka schopna i autonomní jízdy. K pohonu využívá elektromotor, který je umístěn v zadním kole. Předností motorky je také systém vyvažování, které umožňuje motorce jet bez jezdce v sedle.

Kando

Design motorky se alespoň podle Yamahy řídí striktně filosofickým směrem Kando, tedy stavem hlubokého uspokojení a intenzivního vzrušení, které se u osob dostavuje v momentě, kdy se setkají s něčím skutečně výjimečným.

Zda své vlastní Kando prožijete z motorky i vy můžete, otestovat na následujícím videu, které motorku představuje do posledního detailu.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: