22.5.2019
Kategorie: Automobily

Mercedes-AMG G 63: Vůz, ve kterém je skutečně bezpečno

Mercedes-Benz G patří mezi vozy, u kterých není na první pohled co vylepšovat, ovšem Armored Vehicle Manufacturing tuto myšlenku rozhodně nesdílí. Důkazem je jejich projekt Mercedes-AMG G 63.

Opancéřovaný miláček

Armored Vehicle Manufacturing je společností, která se zaměřuje na stavbu skutečně bezpečných vozidel a to jak malých sedanů, tak i SUV vozů a dokonce u dodávek a velkých autobusů. Samotným vozům od výrobce Mercedes-Benz se věnuje již přes 20 let a má tedy s jejich speciálnímu úpravami velice bohaté zkušenosti.

Projekt Mercedes-AMG G 63 splňuje díky jejich péči balistickou normu CEN 1063 BR6. Díky tomu je schopen ochránit svou posádku před střelbou z palných zbraní jako jsou útočné pušky, nebo ustát výbuch hned dvou ručních granátů najednou.

Celá řada vychytávek

Odolnost vozidla je zajištěna díky kompozitním materiálům, které byly při přestavbě použity. Standardem je kompletní pancéřování prostoru pro posádku, vícevrstvé neprůstřelné sklo, speciální ochrana baterie a řídicí elektroniky vozu. Nechybí zesílené odpružení kol s run-flat pneumatikami, které lze využívat i po jejich proděravění.

Na přání je také možno zhotovit celou řadu dalších prvků, mezi které patří například zesílené obrnění, protipožární systém, soustava výstražných světel, siréna či systém pro komunikaci s okolím vozu. Pokud by vás zajímala cena vozu po všech těchto úpravách, pak vás musíme zklamat, výrobce jí totiž neuvádí. Nic levného to však rozhodně nebude.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: