26.12.2018
Kategorie: Videa, Zajímavosti

Mercedes a jeho koncept Factory 56

Mercedes se pochlubil svou vizí hypermoderní továrny na automobily.

Budoucnost automobilové produkce

Automobilka již dříve představila několik snímků, které ukazovaly moderní postupy při výrobě automobilů, které zdůrazňovaly svou šetrnost vůči životnímu prostředí a také moderní a neotřelý přístup k věci.

Vlajková továrna společnosti by měla sídlit v německém Sindelfingenu. Zde by se měla kompletovat příští generace vlajkové lodi Mercedes S, ale počítá se i s vozy rodiny EQ a do budoucna také s automobily s autonomní technologií. Mercedes apeluje na šetrnost k životnímu prostředí, a proto se například v továrně nebude vůbec používat kancelářský papír, ale veškerá komunikace bude probíhat skrze digitální technologie a 5G síť.

Vše propojené

Továrna bude místem nejen pro celou řadu zaměstnanců, ale také pro velké množství přístrojů zajišťujících automatizaci výroby. Jako například velké dopravníky, které se budou samy pohybovat po celém komplexu a dodávat chybějící materiál tam, kde ho bude potřeba.

Tato automatizace však bude aplikována pouze tam, kde bude mít ekonomický smysl. Navíc Mercedes přiznal, že žádný z těchto strojů prozatím není schopen nahradit lidského pracovníka v míře flexibility.

Všechny tyto novinky by měly být uvedeny v život již v roce 2020. Takže nikterak vzdálená budoucnost.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: