5.4.2017
Kategorie: Motorky, Videa, Zajímavosti

Márquez vzal speciál pro MotoGP na sjezdovku. Podívejte se, jak to dopadlo

Napadlo vás někdy vzít svou silniční motorku na sjezdovku? Nejspíše ne, zda měl tento nápad v hlavě sám Márquez nebo to vymyslel Redbull, to se asi těžko dozvíme, nicméně Marquez skutečně vzal čistě silniční speciál Honda RC213V do rakouského Kitzbühelu.

Na zdejších sjezdovce Hahnenkamm se již před časem prohnal monopost RB7 z Formule 1. Vyslal jej sem Redbull, který formuli nasadil sněhové řetězy.

Letos se však rozhodl udělat změnu a na stejné místo vyslal místo formule Marqueze, držitele nejvyššího titulu v nejvyšší třídě šampionátu MotoGP z let 2016, 2014 a 2013. Navíc se může pochlubit tituly mistra světa ve třídách moto2 a 125 z let 2012 a 2010.

Po sjezdovce na zadním

Mistr svého boru se postavil na sjezdovku vybaven radami plochodráhařského mistra Frankyho Zorna. Možná i díky nim předvedl neuvěřitelnou jízdu se svým závodním speciálem Honda RC213V. Tento čistě silniční stroj s litrovým vidlicovým čtyřválcem o výkonu přes 180 kW, tedy 245 koní, není pro dovádění na zasněžené sjezdovce příliš stavěn. Před jízdou se tedy dočkal několika úprav a to především v oblasti podvozku pro zajištění větších zdvihů odpružení a především dostal pneumatiky s hroty, kterých bylo na pět stovek.

Snímání-1

Marc Márquez se ke své jízdě vyjádřil tak, že bylo opravdu těžké udržet kontrolu nad motorkou, ale zároveň to byla velká zábava. Sjezdovka prý byla skvěle připravená a tak si prý mohl dovolit i parádičku v podobě jízdy na zadním kole. No, kdo z vás kdy jezdil po sjezdovce se svou mašinou na zadním kole?

Pokud by vás zajímalo, jak celé toto sněžné řádění vypadalo a hlavně jak dopadlo, tak se podívejte na následující video od Redbullu, které je jedním slovem úžasné.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: