20.3.2019
Kategorie: Financování

Majitelé starých dieselů budou od Volkswagenu dostávat peníze. Ovšem jen v Německu

Volkswagen chce znovuobnovit vyplácení prémií při nákupu nového vozu, když se majitel zbaví svého starého.

Příspěvek na nový automobil

Program vyplácení prémií byl až doposud veden jen v případě 15 spolkových měst, které se nejvíce trápí se znečištěním ovzduší. Nové opatření by se však týkalo naprosto všech obyvatel Německa s cílem odvrácení co největšího počtu starých dieselů v centrech měst.

„Doufám, že i ostatní výrobci automobilů se postarají o tak dobré zprávy pro zákazníky,“ řekl Andreas Scheuer, německý ministr dopravy.

Ovšem podle analýz odborníků je obdobný postup ze strany jiných automobilek velmi nepravděpodobný: „Výrobci se orientují na zisk a dělají to, co považují za správné, ne to, co si přeje ministr dopravy,“. Volkswagen je k takovým krokům nucen především z důvodu skandálu z roku 2015 a také kvůli problémům spojených s novou metodikou měření emisí spotřeby automobilů WLTP, které se negativním způsobem odráží na hospodářských výsledcích automobilky.

Příspěvek až 9 tisíc

Nejnovější informace hovoří o tom, že by prémie měla dosáhnout i 9 tisíc eur, s tím že nárok na ní budou mít majitelé starých dieselů, kteří budou souhlasit s kompletní likvidací svého starého vozu, který nesplňuje normy Euro1-4.

Volkswagen takové odměny nabízel již v roce 2017 a 2018, kdy se mu podařilo zešrotovat celkem 210 tisíc naftových vozů.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: