8.8.2018
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Lamborghini v papežských barvách

Při audienci u papeže je zvyklosti darovat svatému otci nějaký ten dar. Díky tomu má papež doma celou řadu zajímavostí a až do nedávna mu dokonce stálo v garáží zlatobílé Lamborghini. Papeže v něm však jezdit neuvidíte, dal jej totiž na dobročinné účely.

Huracan svatého otce

Papež František tento skvostný kus nechal vydražit za celkovou částku 715 tisíc eur, což je v přepočtu zhruba 18,2 milionů korun. Na tolik si zájemce cenil unikátního vozu, který papež obdržel jako dat přímo od automobilky. Informovala o tom agentura AFP s tím, že kompletně celý výtěžek následně papež věnoval na charitativní účely. Částka, která byla při dražbě získána bude využita ve prospěch organizací, které opravují náboženské prostory a světské prostory v irácké oblasti Ninive. Cílem pomoci jsou válkou postižení křesťané, kterým peníze pomohou nalézt pevnou půdu pod nohama.

Vatikán chce peníze použít i ve prospěch sdružení, která pomáhají obětem prostitučních gangů a to především na území Afriky, kde již operuje několik italských organizací, které těmto obětem pomáhají.

Velká aukce

Automobil byl oděn speciálně pro papeže do bílo zlatého laku. Celý vůz byl dražen na aukci v Monaku, kde jej dražila britská aukční síň Sothesby´s. Papež minulý rok v listopadu svůj superport vysvětil a přidal na jeho kapotu i svůj podpis. Cena vozu byla původně odhadována na polovinu konečné částky, která byla za automobil vybrána. Kdo si automobil koupil však nebylo prozrazeno.

Papež je na podobné dary poměrně zvyklí. Jelikož se jedná o jednu z nejdůležitějších osob planety, dary je doslova zahrnován. V minulosti například obdržel motocykl Harley Davidson. A opět, na něm papeže neuvidíme, jelikož jej taktéž prodal na dobročinné účely.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: