18.3.2020
Kategorie: Zajímavosti

Lamborghini slaví nový prodejní rekord

Lamborghini dosáhlo v roce 2019 nového historického maxima v počtu dodaných vozů zákazníkům. Celosvětové prodeje se vyšplhaly na rekordní číslo již devátý rok v řadě.

Lamborghini válí

Lamborghini uvedlo, že od 1. ledna do 31. prosince roku 2019 dodalo svým zákazníkům vozy v celkovém počtu 8 205 nových vozů, což představuje navýšení o 43 % oproti stejnému období roku 2018, ve kterém dodalo celkem 5750 vozů. Prodeje vozů s býkem ve znaku tak rostou již devátým rokem v řadě a lze připomenout, že v roce 2010 italská automobilka dodala zákazníkům celkem 1302 vozů.

Stefano Domenicali, předseda představenstva a generální ředitel automobilky, uvedl, že rok 2019 byl pro automobilku nejúspěšnější v celé její historii. Podle jeho slov se za pouhé dva roky podařilo prodejní čísla zdvojnásobit. Velký podíl na tom má nové SUV Urus a i zarputilé držení pozic modelů Aventador a Huracan, které na trhu udržují především průběžné modernizace.

Lamborghini se momentálně prezentuje jako automobilová značka, která působí na téměř celém světě a její prodeje jsou rozděleny mezi tři hlavní regiony. V roce 2019 v prvním z nich, kterým je EMEA, tedy Evropa, Střední Východ a Afrika, prodeje vzrostly o 28 %. V případě Ameriky, která představuje druhý region prodeje, vzrostly o 45 % a v Asii a Tichomoří byl růst dokonce 66 %.

Vůbec největším trh minulého roku je trh americký s 2347 dodanými vozy. Po něm následuje Hongkong a Macao, Spojené království, Japonsko a Německo. Co se modelových řad týče, pak se nejvíce daří dvanáctiválcovým i desetiválcovým superposrtům. Aventador má za rok 2019 ze všech svých provedení na kontě 1104 dodávek, Huracán 2139 dodávek, na čemž se podílelo uvedení jeho modernizované podoby.

Ovšem hlavní podíl na prodejích má podle očekávání model Urus s celkem 4 962 dodávkami, což je nárůst o 182 % oproti loňskému roku. Dodávky však byly zahájeny až v průběhu roku, nikoliv na jeho začátku.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: