16.5.2018
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Lamborghini je překvapeno úspěchem Urusu

Jedna z nejstylovějších značek světa představila své vlastní SUV a nestačí se divit, jak velký je o něj zájem. Novince se navíc daří lákat i úplně nové zákazníky.

To co nikdo nečekal

Automobilce Lamborghini se velice daří. Její prodeje stouply během loňského roku o 10 procent, kdy prodala přes 3800 kusů automobilů. Ovšem tato čísla budou v příštích letech rapidně stoupat. Automobilka by se totiž mohla dočkat až 50% nárůstu prodejů.

Automobilka očekává, že s příchodem novinky Urus s jeho letošním uvedením na trh, se dočká stoupání prodejů a zároveň plánuje navýšení výroby. Pro rok 2019 tak má jasný plán, kterým je překročení 7 tisícové hranice všech prodaných kusů.

Stefano Domenicali, ředitel společnosti Lamborghini v rozhovoru pro CNB prozradil, že se tento cíl nejspíše automobilce podaří překonat o jeden tisíc prodaných kusů navíc. A že za to bude automobilka nejvíce vděčit právě Urusu.

Automobilka dle jeho slov očekávala pozitivní přijetí SUV novinky, ovšem současné reakce a pozitivní ohlasy překvapily i jí samotnou. Zájemců o tento vůz, jehož cena startuje na 4,2 milionech korun je mnoho. Navíc většina si jej pořizuje s příplatkovou výbavou a tak se průměrná cena objednaných vozů pohybuje okolo 5 milionů korun.

Radost i starost

Urusu se navíc daří lákat zcela nové zákazníky, kteří ještě nemají s vozy Lamborghini zkušenosti. A přitahuje také ženy. Jeho nejčastější majitelé jsou buď z Ruska nebo Indie a dalších lokalit, kde je stav vozovek na poměrně špatné úrovni.

Pro značku je však velký úspěch i starostí, která přináší ztrátu exkluzivity. I proto chce do roku 2019 Urus vyrábět bez omezení a následně kompletní výrobu omezit na číslo 10 tisíc kusů všech modelů za jeden rok.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: