1.8.2018
Kategorie: Financování

Kupte si akcie Volva!

Volvo, to už dávno není švédská značka. Automobilka chystá vstoupit na burzu, což je velká událost ve světě dopravního průmyslu.

Volvo slaví jeden úspěch za druhým

Volvo platí za jednu z nejlepších světových značek. Nabídka jejích akcií by mohla začínat na 16 až 30 miliardách dolarů, tedy na 342 až 642 miliardách českých korun. Na trh by mohly být uvedeny již v září tohoto roku a obchodovat se s nimi bude jak ve Stockholmu, tak také v Hongkongu.

Čínská automobilka Geely zakoupila Volvo v roce 2008 od společnosti Ford za 1,8 milionu korun. Volvo se pod vedením Fordu zmítalo v prodejních potížích a mnoho lidí vidělo jeho budoucnost podobnou tomu Saabu. Ovšem pod vedením nového investora z Čína se automobilce začalo velice dařit a jak si stojí dnes víme všichni velmi dobře. Ford převzal společnost v roce 1999 od původní skupiny Volvo, která se však později začala věnovat pouze nákladním vozům.

Koupíte?

Mluvčí automobilky uvedla, že by akcie společnosti mohly být nabídnuty primárně, ale zároveň dodala, že veškerá rozhodnutí momentálně stojí na Geely. Ta prozatím nechce formu nabídky akcií komentovat a až se zcela rozhodně dá nám vědět.

Volvo Cars mělo za minulý rok 28% nárůst zisků z prodejů na 14,1 miliardy švédských korun, tedy asi 571 tisíc celkově prodaných kusů. Tento trend je posilován především modelem XC60, o který je obrovský zájem a také o sérii 90.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: