26.6.2019
Kategorie: Financování, Zajímavosti

Kříženec Porsche s F1 do toho byste měli jít!

Ani Porsche ani monopost F1. Tak by se dal popsat nový projekt Half 11, který se pohybuje na hraně toho, co by se s vozy již nemělo dělat.

Half 11 ani ryba ani rak

Legendární Porsche 911 patří mezi automobily, které někteří považují za malý grál automobilismu. Své modely si hýčkají jako oko v hlavě a nikdy by na nich nic nenechali změnit. Někdo však dělá s těmto vozy všechno možné, ovšem kam se hrabou na nový projekt Half 11, který je něčím skutečně jedinečným.

Automobil v sobě kombinuje karoserii klasického Porsche 911 spolu s prostorovým trubkovým rámem, ve kterém je uložen podélný vidlicový osmiválec. Výsledkem je kříženec, který vypadá zepředu jako Porsche 911 a ve své zadní části evokuje monopost F1.

Automobil by měl být podle autorů odpovědí na to, co kdysi bývalo Porsche, tedy značka, jejíž techniku využívaly špičky motorsportu. Navíc by se měla novinka skutečně dostat do výroby. Základem bude podvozek z 911, který autoři koupili za 10 tisíc. Dílo by mělo být dokončeno během půl až třičtvrtě roku. Zda bude výsledek stejně působivý jako jeho návrh, je zatím nejasné. Nicméně se rozhodně jedná o zajímavý sběratelský kousek, který by vám neměl uniknout.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:, , , , ,