23.11.2016
Kategorie: Videa, Zajímavosti

Konec policejních botiček?

Policejní botičky jsou poměrně starým vynálezem, jehož historie sahá dokonce do první poloviny minulého století. Podle některých společností se tak jedná o velmi zastaralou technologii a přicházejí s modernějším řešením, které se inspirovalo v říši zvířat.

Americká společnost Barnacle Parking Enforcement se rozhodla světu ukázat, že již není potřeba tahat se s těžkými botičkami, jejich montáž je náročná a neefektivní. Tato společnost vidí v současných botičkách jen potíž, a proto přichází s vlastním řešením. Inspirovala se u zvířat, tedy u jednoho druhu korýše jménem svijonožec.

V dnešní době se botičky připevňují na kola automobilu, který parkuje na špatném místě. Ovšem novinka se nepřipevňuje na kolo vozu, ale přímo na přední sklo, tak aby nebylo možné vidět z něj ven a nebylo s ním tedy možno i jezdit. To, v čem se společnost inspirovala u svijonožců, je způsob, jakým se drží na skalách.

Jak novinka funguje

bNovinka totiž drží na předním skle za pomoci podtlaku. Ten je vytvořen pomocí speciální pumpy a speciálních přísavek. Díky tomu by mělo údajně být takřka nemožné zařízení z předního skla vozu sundat násilím. Navíc, pokud by se tak někdo opravdu snažil činit, zařízení je vybaveno alarmem, který upozorní pokaždé, pokud je se zařízením hrubě zacházeno, popřípadě se majitel vozu snaží s vozem odjet, aniž by zaplatil pokutu.

Oproti botičkám má tato novinka prý mnoho výhod. Dá se velmi snadno nasadit a to i za 90 sekund, je velmi lehká, snadno se s ní manipuluje a lze ji i velmi snadno skladovat díky její kompaktnosti. Vejde se tak hned v několika kusech do přihrádek policejních vozů a díky váze necelých devět kilogramů s ní zvládnou operovat i ženy v policejních uniformách.

Výhodou je však i pro řidiče, protože součástí je i platební terminál, na kterém lze pokutu rovnou zaplatit a pak odjet.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: