15.7.2020
Kategorie: Zajímavosti

Kia má jasný cíl. Pětina aut prodaných v Evropě bude elektrických

Automobilka Kia Motors plánuje do roku 2026 nabízet v Evropě daleko více elektromobilů. Konkrétně chce navýšit nabídku z aktuálních šesti na více než 20 %. Veškeré nové modely Kia uváděné v Evropě totiž budou nabízet i elektrifikované hnací ústrojí, tedy hybridní či čistě elektrický pohon.

Elektrická ofenziva

Během letošního prvního čtvrtletí vzrostly evropské prodeje nových elektromobilů Kia meziročně o 75 %. TO znamená, že bezemisní vozidla tvoří celkových šest procent z evropských prodejů značky.

V příštím roce by měla Kia v Evropě nabídnout nový elektromobil poskytující dojezd až 500 kilometrů. Bude se jednat o crossover, který bude pomocí rychlonabíječky možné nabít za 20 minut. Do roku 2025 chce Kia po celém světě nabízet hned 11 elektromobilů, pokrývající segmenty od SUV až po MPV.

Mnoho z nových elektromobilů Kia se bude nabízet v Evropě, která je aktuálně celosvětovým tahounem prodejů v oblasti elektromobility. Povzbudily nás první prodejní úspěchy našich elektromobilů současné první generace, tedy nových modelů e-Niro a e-Soul,“ uvedl Emilio Herrera, provozní ředitel Kia Motors Europe.

Kia v mnoha ze svých modelů nabídne podporu nabíjení s napětím 400 V či 800 V, což umožňuje rychlé nabíjení v závislosti na různých požadavcích zákazníků na jednotlivé modelové řady.

Kia, která některé ze svých vozů vyrábí i ve slovenské Žilině, chce do roku 2026 ročně vyprodukovat 500 tisíc elektromobilů. Zaspat v tomto ohledu nechce ani její sesterská automobilka Hyundai, která vyrábí elektromobily i u nás. Konkrétně v závodě v Nošovicích se vyráběna čistě elektrická verze modelu Kona.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: