13.3.2019
Kategorie: Motorky

Kawasaki a jeho nostalgie

Kawasaki si pro tento rok připravila návrat legendy jménem W800. Tento motocykl se dostane na trh hned ve dvou provedeních s odlišnou vizáží i charakterem.

W800

Model W800 odkazuje na Kawasaki W1 ze šedesátých let dvacátého století, která musel kvůli zpřísňujícím se Euro normám odejít z trhu. Na první pohled se může zdát, že výrobce jen upravil motor, pro co nejlepší vyhovění daným normám, ovšem motor je z 90% zcela nový.

Krom něj Kawasaki zapracovala také na rámu modelu W800. Základem nové generace je i nadále trubkový rám, který má však zcela novou přední část před i za motorem a pod sedadlem. To by mělo přispět k tužší konstrukci a tedy i větší zábavě.

V přední části najdeme teleskopickou vidlici a vzadu vidlici kyvnou s dvojicí tlumičů. Zásadní novinkou je i brzdový systém, který využívá dvou kotoučů, zatímco předchozí generace využívala jen bubnovou brzdu. Samozřejmostí je pak i ABS.

Dvě verze

Na trhu se objeví dvě varianty tohoto vozu, a to W800 Street a W800 Café, které využívá i moderní led osvětlení a 18 palcová přední i zadní kola. První jmenovaná verze má klasičtější styl s vyššími řídítky a jezdec je ve vzpřímenější poloze. Druhá verze vzpomíná na éru cafe racerů a tak přidává malou kapotáž, kulatý světlomet, nižší řídítka a také charakteristický tvar sedla. Přesné datum prodeje je zatím nejisté a ceny prozatím zveřejněny nebyly.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: