30.1.2019
Kategorie: Motorky

K-Speed K Storm: Bouře, která nemá obdoby

K-Speed je thajská společnost, která nyní složila poctu motorkám Super Cub od Hondy. Ty jsou nejmasověji vyráběnými motorkami v dějinách lidstva. Vznikaly již před šedesáti lety a v loňském roce vznikl unikátní sto miliontý exemplář. Letos v červenci byla prezentována nejnovější stopětadvacítka, která je stále jednoválcová a vzduchem chlazená.

Jedinečná poklona!

V Asii jsou Super Cuby velmi populární a to zdaleka nejen v Japonsku. Není proto divu, že se mnoho společností pokouší o úpravy těchto motorek stejně jako K-Speed z Thajska. Ti vzali jako základ dvoumístnou verzi motocyklu a předělali jej do stylu cafe-raceru, tedy s notnou dávkou fantazie.

Výsledkem je velmi líbivý stroj, který vypadá fantasticky, ale také velmi agresivně. Široké gumy, absence blatníků, ledkové světlo a koncová rudá světla nad zadními pružinami, to všechno jsou prvky, které dělají motocykl velice líbivým.

Stylové prvky

Uplatnila se dokonce i uhlíková vlákna a hlavně velmi efektní kombinace matně černé barvy spolu s bronzovou. Výfuk na pravé straně je velmi krátký a motocykl si vystačí s jedním budíkem. K-Speed se povedla skutečně výjimečná práce a každý detail dává smysl.

A ještě aby ne. Thajsko má velmi slušné závodníky a od letošního roku se zde dokonce jezdí mistrovství světa. Jednostopá vozidla jsou zde produkována ve velkých sériích a exportuje je, ve vývozu je co do peněžního objemu tenhle stát čtvrtý na světě a to už něco.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: