20.12.2017
Kategorie: Financování

Jobsovo BMW Z8 jako skvělý způsob investice

Pokud byste si rádi přikoupili nějaký ten automobil, a jde vám především o investici, pak pro vás máme skvělý tip. V prosinci se bude prodávat BMW Z8, které je samo o sobě dost raritní, které patřilo Stevu Jobsovi. To z něj dělá naprostou investiční bombu.

BMW Z8 je mnohem více než pouhým BMW bez střechy. Jedná se o jeden z nejvýraznějších modelů své doby, který dokonale charakterizoval tehdejší filosofii celé značky a použitou techniku. Vyrobeno bylo pouze 5703 kusů, díky čemuž se jedná o skutečnou raritku. Pokud tedy máte sběratelské choutky, toto je rozhodně něco pro vás!

Proč vůz pořídit?

Tento dvoumístný roadster se představil světu již v roce 1999 a to na výstavě IAA. Pod jeho designem je podepsaný Henrik Fisker, což automobilu neskutečně sluší, stejně jako atmosférický, vidlicový osmiválec o výkonu 294 kW.

Do tohoto stroje se zamiloval také Steve Jobs, tedy zakladatel společnosti Apple a IT mág, který se stal vizionářem své doby. O něm je známo, že vozy německé produkce byli často k vidění v jeho garáži. Patřilo mu například Porsche 944, které později nahradil modelem 928 a také vlastnil Mercedes-Benz SL.

Ze všech vozů však byla Z8 Jobsovou nejmilovanější. Dokonce si jí registroval i na své vlastní jméno, což u něj nebylo běžné. Tento automobil nebyl pro Jobse nijak speciálně upravován, a dokonce v sobě skrýval telefon značky Motorola, kterou Jobs tak moc nenáviděl.

Zdroj fotografie: gqindia.com.

V současné době je majitelem pouze druhý člověk, který automobil zakoupil přímo od Jobse v roce 2003. O automobil bude nejspíše velký zájem, a proto se očekává, že se jeho cena vyšplhá na necelých devět milionů korun.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:,