1.11.2017
Kategorie: PR

Jaký je rozdíl mezi autorizovaným a nezávislým autoservisem Škoda?

Měli byste vůz svěřit technikům z autorizovaného servisu, nebo se raději vydat do „neznačkové“ neboli nezávislé opravny? Na tuto otázku zřejmě neexistuje jednoznačná odpověď. V praxi záleží na specifické situaci. V každém případě byste měli vědět, že již několik let platí nařízení, na základě kterého mohou nezávislé servisy přistupovat k potřebným technickým informacím, které jsou pro opravu vozidla zapotřebí. A vy – jakožto spotřebitelé – si máte právo vybrat jakýkoliv servis, aniž by hrozila ztráta záruky dané výrobcem.

Autorizované servisy

Každé automobilky nabízí zákazníkům kompletní servisní služby na prodávaná vozidla. Ať už jde o autoservis Škoda nebo jinou značku, spotřebitelé se mohou do servisu dostavit kvůli údržbě, opravám, instalace příslušenství apod.

Technici působící v autorizovaných servisech jsou vysoce kvalifikovaní, mají k dispozici špičkovou diagnostiku a automobily dané značky znají do posledního šroubku. Zároveň mohou oficiálně vstupovat do databáze servisní kampaní a vědí, která se vztahuje na vozidlo zákazníka.

Nezávislé servisy

Provozovatelé motorových vozidel mohou jezdit také do nezávislých servisů, a to i v rámci prvních dvou let, kdy se na automobil vztahuje běžná záruční lhůta. Mechanik opravu zaznamená do servisní knížky a přidá razítko. Dojde-li však v souvislosti s opravou v záruční lhůtě k problémům, majitel vozu by je měl řešit ve stejné opravně.

V případě nezávislého servisu však musíte volit opatrně, protože zdaleka ne všechny opravny poskytují služby srovnatelné s autorizovanými. Další riziko spočívá v neznalosti techniků – ti si nemusí poradit s méně obvyklým problémem.

Kdo je levnější?

Výhodou nezávislého servisu je nižší cena. Ale nemusí tomu tak být vždy, protože oprava v autorizované opravně obvykle trvá mnohem kratší dobu. A když k tomu přičtete slevu v rámci akce, můžete se dostat na velmi příjemnou částku.

Konečné rozhodnutí je samozřejmě na vás. Můžete to „risknout“ a vydat se do neznačkového servisu, nebo vsadit na jistotu, kterou vám poskytne autorizovaný Škoda servis.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: