27.9.2017
Kategorie: Automobily, Videa, Zajímavosti

Jaké stopy za sebou doposud zanechal Oliver Stefani, nový šéfdesignér Škoda Auto?

Společnost Škoda Auto čekají velké změny, tedy především oddělení designu, které má nového šéfa. Je jím Oliver Stefani, který za svou dlouhou kariéru u Volkswagenu nechal skutečně velký kus práce.

Oliver Stefani a jeho dosavadní kariéra jsou snoubeni především se značkou Volkswagen. Zde vystřídal mnoho různých pozic a pracoval pro mnoho značek. Jeho práce byla k vidění u Seatu i Audi. Ovšem od roku 2002 se výhradně věnoval práci na projektech přímo pro Volkswagen, kde doposud působil jako vedoucí oddělení designu exteriéru. Díky tomu se podílel na největších projektech a designoval velké množství posledních modelů od VW.

Mnoho pojektů

Mezi jeho projekty patří například Sharan, Passat, Touareg, Tiguan nebo Up!. Všechny tyto modely vděčí za svůj design především Stefanimu a můžeme je tak označit za jeho díla. Jeho spolupráce je však zaznamenána i do designů Jetty a také Atlasu, tedy velkého SUV určeného pro severoamerický trh a pro Čínu.

Volkswagen Passat

Na tom nejzajímavějším však Stefani pracoval v několika posledních letech. Zabýval se především prací na rodině konceptů I.D. Tyto koncepty představují budoucnost celého konceptu. Tím vůbec nejlepším projektem je zcela jistě koncept I.D. Buzz, který je jakousi futuristickou transformací klasického busíku Typu 2, tedy dodávky postavená na základě modelu Beetle.

Stefani je nám velmi sympatický díky svému otevřenému přístupu ke své práci. Například víme, že si jednou velmi stěžoval na to, jak udělal kompromis mezi designem Passatu CC a jeho interiérem a dodnes velmi lituje. Je také znám pro svou náklonnost k dalším značkám. Jeho největší vášní jsou Jaguáři, zejména typ XK-SS a Jaguár D-Type. Jejich plakáty měl dokonce jeden čas vystavené ve své pracovně.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: