Jak zvýšit cenu ojetého vozu?

Už je to tady. Budete inovovat vozový park, ale ještě před tím, než domů přijedete v novém autě, musíte prodat to stávající. Jenomže co když nenajdete zájemce, který ochotně zaplatí vámi stanovenou částku? Naštěstí existuje několik způsobů, jak cenu staršího vozidla „vyšponovat“ nahoru. Nezapomeňte však na to, že autobazary jsou nabité k prasknutí a příliš vysoká cena může rychlý prodej zmařit. Navíc – prodejní hodnota vozu průběžně klesá, takže je třeba jednat rychle.

Investice, která se vyplatí

Běžný postoj majitele, který se rozhodne pro prodej stávajícího vozu, vypadá následovně. Nechce do auta investovat ani korunu navíc, protože se jej přece brzy zbaví… Jenomže to je chyba. Automobil, který již na první pohled budí pozornost zájemců, má mnohem větší šanci na prodej za vyšší cenu. Obecně je lepší investovat do menších oprav ještě před prodejem.

Pořízení ojetého vozu je většinou úzce spjato s určitou investicí „navíc“. V praxi to znamená, že nový majitel vymění brzdy nebo jiné „drobnosti“. Budete-li o automobil průběžně pečovat a jezdit opatrně, dostanete se do výhodné pozice. Nabídnete zájemcům ojetinu ve velmi slušném stavu, takže si za ní budete moct říct o adekvátní částku.

ojete_01

Na uklizené auto je pěkný pohled

Čistý interiér vypadá o moc líp než zanedbaný vnitřek vozu. Proto se pusťte do svědomitého úklidu, který vám půjde pěkně od ruky díky k tomu určeným přípravkům. Zaměřte se na potahy a vyčistěte i plasty. Práci vám usnadní přípravky s impregnací – výsledek předčí vaše očekávání. Plasy budou vypadat jako nové a vytratí se i menší škrábance.

Spoustu času ušetříte tak, že automobil necháte vyčistit specializovanou firmou. Profesionálové váš vůz promění k nepoznání, a to za přijatelnou částku ve výši několika set korun. Prodejní cenu vozu zvednete o několik tisíc!

Hrajte poctivě a neprodávejte Potěmkinovu vesnici

Pečlivé vyčištění vozu by mělo být samozřejmé, což ovšem neznamená, že byste měli skrývat případné vady. Na ty totiž majitel dříve či později přijde a požádá o odstoupení od kupní smlouvy. V horším případě se obrátí na policii s tím, že byl podveden.

Obecně je lepší investovat do menších oprav ještě před prodejem. A stejně tak nezanedbávat běžné servisní práce.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: