15.3.2017
Kategorie: Automobily

Jak by se vám líbil kabriolet od Škodovky?

Škodovka a kabriolet, to je věc, která tu nebyla už pěknou řádku let, ovšem poslední pokus dopadl nad míru dobře. Kdo by nostalgicky nevzpomínal na starou dobrou Felicii? Není tedy vůbec na škodu podívat se, jak by kabrio verze slušela dnešním modelům. Co třeba Octavia?

Bohužel dnešní automobilové trendy nejsou kabrioletům vůbec nakloněny. Ať budeme hledat sebevíc, žádná ze současných značek na kabrioletu nestaví, protože trh si v současné době žádá něco zcela jiného. Žijeme totiž v době lehkých nesmyslů, kdy vznikají vozy, jako je městský crossover. Stačí jen několik ochranných plastů na karoserii a automobil o sobě hned může prohlašovat, že se jedná o vůz do terénu, což v mnoha případech vůbec není pravda. Bohužel tento trend jen tak neopadne a tak pro kupé a kabriolety stále zbývá jen minimum prostoru.

skoc40_583e8102c05a8

Klasickým příkladem této politiky je modernizovaný model od Renaultu. Megane již dopředu ohlásil, že třídveřovou variantou nebude, protože by si jej koupilo jen několik málo nadšenců, kteří by se automobilce jen prodražili. A podobně na tom jsou bohužel i další značky a Škoda Auto mezi nimi. Zkrátka čas kabrioletům moc nenahrává a my se s tím budeme muset smířit.

Škoda jako kabriolet

Přitom současné modely s okřídleným šípem ve znaku by v kabrio verzi nevypadaly vůbec špatně. Ostatně podívat se na to můžete v nové grafice od Theophiliuse China, který vytvořil něco skutečně povedeného. Do parády si vzal Škodu Octavii po faceliftu s kontroverzními zdvojenými světlomety. Ty však nahradil jednodílnými známými z konceptu Vision C. Na zádi pak nemusel měnit vůbec nic, jen třetí brzdové světlo bylo přemístěno do víka kufru vozu. Sem se tam schovala střecha automobilu. Co říkáte na výsledek vy? Myslíte si, že by takovýto model měl u našinců úspěch? Že by měla Škoda navázat na velké úspěchy modelu Felicia?

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: