15.5.2019
Kategorie: Automobily, Financování, Videa

Jak se stát majitelem exklusivního modelu od Bugatti

Možná jste si všimli, že každý, kdo je nechutně bohatý a dává to veřejně najevo, má ve své garáži alespoň jeden vůz značky Bentley, Rolls-Royce nebo Bugatti. Dostat se ke skutečně výjimečnému vozu od Bugatti není však jen tak.

Unikátní série

Každý vůz, který vzniká v dílně automobilky Bugatti, je naprostým unikátem a to hlavně díky vysoké možnosti individualizace. I proto je vozům věnována neskutečná péče, rozhodně největší ze všech vozů, jaké kdy koncern Volkswagen Group vyprodukoval. Automobilka má v plánu v příštích letech vyrobit hned několik velice limitovaných edic, kdy některé budou vznikat i v jednokusových sériích, stejně jako La Voiture Noire, který vznikl k 110. výročí automobilky. Tento unikátní vůz se okamžitě stal nejdražším vozem na planetě a tak je jasné, že po něm byla velká sháňka.

Pokud si říkáte, že by se takový automobil rozhodně ve vaší garáži vyjímal, pak vás zklameme, unikát již svého majitele má. Nikdo až na pár lidí z Bugatti však neví, kdo to je. Mít možnost totiž takový automobil koupit je rozhodně něco, co si musíte zasloužit. Jak?

Unikátní zájemci

Bugatti si ještě před vytvořením takové unikátní novinky udělá seznam potenciální zájemců, které si seřadí do žebříčku. Pozice v něm se odvíjejí od toho, jak moc je zákazník Bugatti loajální, kolik vozů si od značky již zakoupil a hlavně kolik peněz u ní za ně utratil. Čím více, tím jeho pozice na tomto žebříčku stoupá.

Tito vyvolení jsou poté pozvání na VIP premiéry vozu, ještě předtím než jej automobilka ukáže celému světu a následně se začne s oslovováním. To probíhá postupně a oslovený většinou okamžitě ví, zda o vůz má zájem či nikoliv. Pokud nákup odmítne, je osloven druhý v pořadí a takto to pokračuje, dokud někde zájem neprojeví a automobilka má většinou jistotu, že někdo tak dříve či později skutečně udělá.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: