25.3.2020
Kategorie: PR

Jak reagují na současnou situaci výrobci pneumatik? Je trh předzásobený?

Dobrá zpráva je, že pneumatiky jsou. Zatím. I přesto však, pokud vám staré gumy začínají dosluhovat, neotálejte s pořízením nových.

Jízda na ojetých pneumatikách rozhodně není bezpečná, ba ona je dokonce zakázaná. Hloubka dezénu u letních pneumatik musí dosahovat minimálně 1,6 milimetru, u zimních se jedná o milimetry čtyři. Ovšem pozor, pouhé měření dezénu je nedostačující! V potaz byste měli vzít i stáří pneumatiky, které by nemělo přesáhnout deset let! Je to i váš případ? Pak byste se svých starých pneumatik měli zbavit, tedy je nechat ekologicky zlikvidovat a pořídit si pneumatiky nové. Jaké?

Dosloužily vám pneumatiky? Vyměňte je za nové!

Protože jsme na konci zimy, zřejmě v hledáčku vašeho zájmu budou letní pneumatiky. Trh v podstatě ovládá zhruba 25 světových výrobců, z nichž u nás se největšímu zájmu ze stran motoristů těší značky Barum, Continental, Michelin a Pirelli.

Ve skladech e-shopu pneumatiky.cz je k dispozici přes 100 000 pneumatik.

Padesát druhů pneumatik? A jak poznat ty pravé?

Co se druhů pneumatik týče, těch na trhu najdeme okolo padesátky, což rozhodně není málo. Liší se od sebe jak svými vlastnostmi, tak i kvalitou a samozřejmě i cenou. Každý motorista, jenž kdy stál před úkolem vybrat pro své vozidlo nové pneu, zjistil, že k mání jsou jak levné pneumatiky, tak i velmi drahé. Je ale vysoká cena vždy přímo úměrná kvalitě? Nebo i v segmentu levných pneumatik existují takové, jež snesou srovnání s těmi dražšími? Odpověď na tuto otázku vám poskytnou nezávislé testy pneumatik, ale třeba i zkušenosti ostatních motoristů.

Vycházejte z informací v TP

Kvalita je u pneumatik samozřejmě klíčová. Každý motorista by měl mít v první řadě na paměti, že na ní záleží jeho život. A život jeho spolujezdců. Buďme ale konkrétní. Na základě jakých parametrů tedy vybereme to nejlepší pneu právě pro naše vozidlo? Při výběru pneumatiky v první řadě vycházejte z rozměry disků vašeho vozu. Tento údaj najdete v velkém technickém průkazu. Jedná se o šířku pneumatik, rozměr profilu a průměr ráfku.

Zaměřeno na třídy

Výběr nových pneumatik byste však měli podřídit i dalším faktorům. Jim dominuje styl jízdy a typ vozovky, na níž se budete nejčastěji pohybovat. Jiné pneu jsou vhodné do městského provozu a jiné na venkov. Pneumatiky se z tohoto důvodu rozdělují do třech tříd: na ekonomickou, střední a vyšší. Důležitými parametry při výběru však je i výkon motoru a četnost jejich využívání, tedy kolik kilometrů měsíčně najedou. Speciální kategorií jsou pneumatiky na alu disky.

Pneu Continental PremiumContact 6, vítěz testu letních pneumatik ADAC 2020.

Kdy přezout na letní pneu?

Zatímco přezutí na zimní pneumatiky je dané zákonem, přezutí na letní pneu v zákoně nenajdete. To však není důvod tak neučinit. Budete-li na zimních pneumatikách jezdit i v létě, vystavíte se jistému bezpečnostnímu riziku. Zimní pneumatika má na letním povrchu výrazně horší vlastnosti. To samé samozřejmě platí i obráceně. Pokud je pro vás pravidelné přezouvání velký problém, zaměřte svou pozornost na celoroční pneumatiky. Ty nejkvalitnější dle testů najdete v portfoliu značek Continental a Barum. Tak šťastnou jízdu bez nehod!

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: