8.11.2017
Kategorie: Praktické rady

Jak na sbírání veteránů?

Mít vlastního veterána je velká paráda. Mnoho lidí o tomto koníčku sní a někteří si své sny plní. Ovšem sbírání veteránů není vůbec žádná sranda. Věc, která se může na první pohled zdát jako jednoduchá investice do budoucna vyžaduje i náklady a hlavně znalosti.

Jaký automobil pořídit?

Mnoho lidí si myslí, že ke sbírání veteránů stačí najít nějaký ten postarší vůz, počkat si padesát let a poté jej za velmi výhodnou cenu prodat. Ovšem to je velmi lichá představa. Za prvé je nutné vybrat si, jaký vůz vlastně zakoupíme. Pokud půjdete a koupíte ojetou jedničkovou Octavii, kterých jezdí jen po naší republice tolik, že to nelze ani spočítat, pak nemůžete očekávat, že se vám investice kdy vrátí.

Je potřeba vybírat takové automobily, které v sobě mají kus rarity. Hledejte vozy velmi atraktivní na pohled, limitované série, vozy se zajímavou a hlavně doložitelnou historií. Hledejte takové vozy, kterých je dnes jen pár, popřípadě již bude pár za padesát let.

Kde hledat

Hledání takového vozu není nic jednoduchého a máte v podstatě jen několik málo možností. Tou první je dívat se na internetové nabídky a doufat, že objevíte automobil, u kterého majitel nezná cenu ani potenciál. Další možností je že budete hledat po starých stodolách a garážích, u svých známých, popřípadě budete mít oči na stopkách. V obou případech je však nutné ve vozech se vyznat.

Co dál?

Pokud automobil přeci jen koupíte, pak je vhodné jej co nejlépe zakonzervovat. Musíte mu najít příhodnou garáž a co nejlépe jej zapečetit před působením počasí a jiných vlivů. S automobilem byste také měli občas vyjet. Čím ale méně kilometrů bude mít najeto, tím lépe a tím zajímavější bude jeho cena. Nevzdávejte se svých snů, ale zároveň buďte připraveni na to, že k jejich uskutečnění budete muset něco obětovat.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: