2.8.2017
Kategorie: Financování

Investujte do klasických vozů, vyplatí se to!

Pokud máte stranou nějaké peníze a přemýšlíte, jak je co nejefektivněji zainvestovat, pak vám vřele doporučujeme zakoupit klasický automobil. Přinese vám nejen velkou radost, ale také zároveň se bude vaše investice nadále zhodnocovat a to víc než v bankovních ústavech.

Důvěra v banky v Evropě stále více klesá k zemi, a proto není divu, že stále větší množství lidí hledá rozličné možnosti, jak investovat své peníze. Stále větší množství odborníků a finančních poradců nabádá k tomu, aby lidé začali investovat do klasických automobilů. Pokud budete mít šťastný výběr, může se váš automobil za několik let zhodnotit až o stovky procent. V případě některých klasiků došlo mezi roky 2005-2013 k navýšení i o 257%. To jsou samozřejmě výjimečné případy, ovšem v současné době lze říci, že cena klasického vozu roste průměrně o 20-25% za pět let.

Jaký vůz pořídit?

Pokud chcete vsadit na skutečnou jistotu, pořiďte si vozidlo značek Porsche, Ferrari, Bentley, Aston Martin, Lamborghini, Mercedes-Benz nebo Jaguár. Ideální volbou je zakoupení vozu z omezené série a ještě ideálnější, pokud má vůz pohnutý životní či závodní příběh. Nejvíce kupci slyší také na to, pokud byl vůz ve vlastnictví známé osoby. Jen komunističtí pohlaváři a nejrůznější vrazi nejsou moc v kurzu. U všech těchto případů je však velkým problémem pořizovací cena vozu, která není pro každého.

Ovšem ke koupi výhodného vozu nepotřebujete miliony. Pokud přemýšlíte v nižších částkách i tak se můžete dočkat zisků. Za posledních 20 let prudce stoupá i cena obyčejnějších vozů jako je například cena Citroënu 2CV, známý jako Kachna, Volkswagenu T2, Renaultu R4, Volkswagenu Brouk, Fordu Escortu Mk1 a také opovrhované Porsche 924 získává na síle. Chybu neuděláte ani v případě Bavoráku ze 60. let. Tak neváhejte s plňte si chlapecký sen, který vám vydělá!

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: