6.9.2017
Kategorie: Automobily, Financování

Investování do Modelu 3 Tesla se zdá být pro zákazníky neperspektivní

Na Model 3 od Tesly se těšila velká spousta zákazníků, ovšem jak to tak nyní vypadá, velké množství zákazníků se svého nového vozu vůbec nedočká. Co je důvodem?

Model 3 představuje v modelové paletě značky Tesla doposud nejlevnější model. I to bylo důvodem, proč se mnoho lidí na tuto novinku velmi těšilo a neváhali zaplatit zálohy v podobě stovek tisíc, jen aby si svůj vůz pojistili. Problémem však je, že do dnešního dne se svého nového Modelu 3 dočkalo pouze třicet nových majitelů. A to není zrovna velké číslo, když vezmeme v potaz, že prodej vozu běží již nějaký ten pátek.

Důvodem celého tohoto problému je velmi pomalá výroba, která se rozjíždí v opravdu šnečím tempu. Automobilka na ní prý již pracuje, ovšem na čekací době to příliš znát není. Na vůz se nyní čeká 12 měsíců a to v případě, pokud si moc nevymýšlíte. Velmi nároční zájemci si musejí počkat i měsíců 18.

Avšak ruku na srdce, komu by se chtělo zaplatit nemalý peníz za automobil, na který budou čekat více jak jeden rok? Problematiku připouští i sám Musk a odhaluje dokonce čísla. Tesla dostala na Model 3 518 tisíc objednávek, ze kterých bylo 63 tisíc zrušeno.

„Myslím, že tato čísla jsou bezvýznamná. S minimálním úsilím můžeme počet rezervací zvýšit, ale nemá to smysl. Je to jako byste si v restauraci objednali hamburger a čekali na něj hodinu a půl. Také bude vaším největším zájmem to, aby přišlo ještě více lidí na více hamburgerů?“ řekl Musk.

Paradoxem je, že se Tesla nyní snaží o práci na výkonnější verzi automobilu. „Když jsem řekl, že procházíme výrobním peklem, myslel jsem to doslova. Nikoho z toho neviníme, protože jsme si do něj dobrovolně koupili lístek,“ dodává Musk. Otázkou je, proč si onu procházku peklem naschvál prodlužují.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: