25.10.2017
Kategorie: Automobily, Videa, Zajímavosti

Interiér Dusteru 2018 vás dostane

Dacia Duster si během svého několikaletého působení na evropském trhu vybudovala své jméno. Nyní přichází její druhá generace, která se bude vyznačovat evolucí předchozích tvarů, co se exteriéru týče, ovšem i radikální proměnou interiéru.

Vzhled automobilu byl představen již na konci srpna, ovšem interiér byl velkou neznámou a až doposud jej automobilka skrývala. Jenže na veřejnost unikly jeho snímky, které nám prozradily, že interiér prošel skutečně radikální proměnou, která je však více než příjemná.

Oproti předchůdci je interiér výraznější a hravější. Co se nám ovšem líbí nejvíce, je jeho přehlednost. Na první pohled zaujmou kruhové výdechy ventilace automobilu, které jsou umístěny na vrchu středového panelu. Zde jsou umístěny hned ve třech exemplářích, oproti předchozí verzi tak jeden přibyl. Na první pohled zaujme také barevné provedení interiéru, který pracuje hned s několika barvami.

Čtyřramenný volant vozu byl převzat z nejnovějšího Sandera, ovšem naprostá originalita byla použita u velkého displeje infotainmentu. Ten se posunul o něco výše, takže řidič na něj má nyní naprosto skvělý výhled. Plusem by mělo být i použití kvalitnějších materiálů.

Zda snímky zachycují skutečný stav se budeme moci přesvědčit již za několik dní na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Zde se nový Duster představí ve své plné parádě zcela poprvé. První zákazníci by si pak novinku mohli začít vyzvedávat již na začátku příštího roku, tedy zhruba za půl roku.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:,