17.6.2020
Kategorie: Automobily

ID Buzz by měl být nástupcem Touranu

Stylový elektromobil s designem budícím emoce. Tak zní recept Volkswagenu, jak opět oživit upadající zájem o segment MPV.

Velké změny

Segment MPV to v posledních letech skutečně nemá jednoduché. Může za to poděkovat především velice populárním SUV. Své o tom ví i ve Volkswagenu, kde momentálně nabízejí MPV modely Touran a Sharan. Výroba většího Sharanu, stejně jako Seatu Alhambra. By však měla být již brzy ukončena.

Pokračovat by tak měla jen výroba menšího Touranu, ale jelikož je vůz postaven na základech sedmičkového Golfu, je jasné že Sharan o příliš dlouhou dobu nepřežije. S dalším vývojem modelů v segmentu MPV totiž Volkswagen nepočítá. Raději upřednostní segment SUV a také investice do elektrifikace.

Neznamená to však, že by měl Touran upadnout zcela v zapomnění. Přímého nástupce se sice nedočká, ale na jeho odkaz by měla navázat nová modelová rodina ID. Naznačil to alespoň Frank Welsch, pro kterého byl Golf GTI a Touran nejoblíbenějšími modely.

Někteří lidé mohou namítat, že je Touran nudné auto, ale nabízí skvělou hospodárnost, skvělý poměr ceny a výkonu a je skvělý pro rodiny,“ uvedl Welsch.

V současné době se Volkswagen na místo MPV soustředí na vývoj SUV, jako je například Tiguan a jeho sedmimístná verze Tiguan Allspace. Současně však Volkswagen pracuje i na rodině elektrických modelů ID.

„… včetně ID Buzz, který nyní vyvíjíme. To bude skutečný nástupce Touranu,“ dodal Welsch. „Buzz nabízí spoustu prostoru. Skvěle vypadá. Produkční verze vypadá ještě lépe než koncept. Je to to nejlepší z Touranu.“

I přes klesající prodeje tak podle Welsche segment MPV ještě stále neřekl své poslední slovo. Podle jeho názoru jen potřebují modely z tohoto segmentu o něco lepší design, což je i důvod, proč je model ID Buzz tak emocionální.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: