24.5.2017
Kategorie: Financování, Praktické rady

I automobil může fungovat jako investice: Poradíme vám, jak na to!

Kupovat si nový automobil jako investici je věc naprosto nereálná, pokud tedy nemyslíte na své pra pra vnuky, kteří by možná někdy prodejem onoho modelu mohli vydělat. Z toho je jasné, že nejlepším krokem je investovat do automobilů starších. U nich se dá investovat i do poměrně finančně nenáročných modelů. Pojďme se podívat proč.

Těch důvodů, proč investovat i do méně zajímavých automobilů, je hned několik. První věcí je touha po veteránu. Ta se v poslední době objevuje u stále většího počtu lidí. Chtějí se o něj starat a zvelebovat jej. Někteří kupci mají o automobily zájem z důvodu nostalgie. Dědečkové chtějí opět svůj první automobil, ve kterém vozily své děti, když byly malé. No a tím posledním důvodem je výhodná investice.


Modelů, které můžete vybírat, jsou mraky, a vůbec nemusíte jít do dávné historie. Patří sem například BMW 3 z řady E30, dále Citroen XM, lehce nevzhledné, ovšem velmi praktické kombi. Citroen BX, velmi raritní UFO, které jsou dnes jen stovky. Fiat UNO, aneb čtyři tisíce kusů po pádu komunismu, které prostě někde být musí. Moskvič 2140, který byl dříve hojně rozšířený. Leninovy saně však neustály dobu a dnes jich najdeme pár již jen v některých rodinných garážích.

Zaměřit byste se mohli také na Peugeot 205, který se na našem trhu prodává již od roku 1984. Pokud narazíte na kus s razítkem Tuzexu v technickém průkazu, máte vyhráno. Škoda Favorit, který jako první novodobá Škodovka uchvátila a získala si respekt. Zaměřte se na limitky, jako byla Silver Line, Black Line nebo Solitaire. A pokud narazíte na verzi Forman v jubilejní Milion Edition, které se vyrobilo pouze 511 kusů, neváhejte. Vsadit však můžete i na osvědčenější notu, jako jsou Vazy, Wartburgy, nebo Trabanty, které momentálně sahají na své dno, od kterého se velmi brzy budou odrážet směrem vzhůru.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: