4.12.2019
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Hyundai chystá přelomové elektrické SUV

 Velkou novinku chce korejská automobilka ukázat na probíhajícím autosalonu v Los Angeles. Bude se jednat o koncept Plug-in hybridního SUV, které bude pro značku mimořádně důležité.

Důležitá novinka

Automobilka Hyundai láká na koncepte plug-in hybridního SUV prostřednictvím nových fotek a videa a jednu z vizí ukáže na přicházejícím autosalonu v Los Angeles, a jak se zdá, od tohoto konceptu očekává skutečně velmi mnoho. Doslova tvrdí že se bude jednat o průkopníka.

Bude se jednat v pořadí již o sedmý koncept Hyundai Design Center, který patří do unikátního designového jazyka. Obrázek sice neprozrazuje mnoho, přesto si nějakých detailů lze všimnout. Vize kombinuje vyšší stavbu SUV s elegantně se svažující střechou ve stylu kupé, které mají zákazníci velmi v oblibě.

Novinka by se měla částečně inspirovat konceptem Le Fil Rouge, můžeme se tedy těšit na výrazný světelný podpis celého vozu a výraznou masku chladiče, která bude vybavena vzduchovými klapkami. Očekává se, že některé prvky konceptu se později objeví v sériové produkci.

Korejská automobilka prozatím o své připravované novince neprozradila žádné další informace. Víme tedy jen to, že vůz bude kupředu hnát plug-in hybridní ústrojí. Co přesně bude vytvářet jeho jednotlivé části však nevíme. Je tedy nutné počkat na premiéru vozu v Los Angeles.

Plug-in hybridní SUV nebude pro značku žádnou velkou novinkou. Již dnes nabízí plug-in hybridní verzi modelu Kona. Tím ovšem nabídka SUV s kabelem do zásuvky v portfoliu korejské automobilky končí. Změnit by se to ovšem mělo v příštím roce, kdy chce korejská společnost začít nabízet svým zákazníkům plug-in hybridní verzi velmi oblíbeného SUV modelu Santa Fe.

Uvidíme tedy, jak zajímavé bude ono chystané SUV, a především v čem bude tak důležité. Domníváme se však, že seto nejdůležitější bude točit především kolem designu vozu.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: